Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül a TB által...

Mennyibe kerül a TB által támogatott (azaz körzeti fogorvos közbenjárásával készített) fogimplantálás, illetve a korona?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérlek Titeket, hogy amennyiben kifejezetten! TB általi fogpótlással vagy koronával kapcsolatban van ártapasztalatotok az írjatok meg!


Köszönöm!



2022. aug. 15. 23:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem pont nem vagyok vele egyedül, hogy emiatt nem fogják igénybe venni...
2022. aug. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
71%
Akkor kérlek fejtsd ki, hogy mire gondolsz, mi miatt nem tudod igénybe venni, mert van egy olyan érzésem ,hogy vagy valami egyedi dologról van szó, ami azért a többséget mégsem érinti, vagy valamit rosszul tudsz. Nyilván az, aki terhesen döbben rá, hogy egy teljes szájrehabilitációt kellene neki csinálni, az ne csodálkozzék, ha nem lesz kivitelezhető, hiszen bizonyos dolgok valóban kerülendőek várandóság alatt, például röntgen. De egy jól kezelt, megfelelően előkészített fogazatra 1-2 koronát boldogan rá lehet rakni, semmiféle kontraindikáció nincs és semmiféle beavatkozás nem történik, amit bárki ne bírna ki. Persze akinek vészes terhességi hányása van, az lehet nem tudja végig ülni, de tudjuk, hogy itt azért egy kisebbségről beszélünk. Most ez olyan, mintha valaki arra panaszkodna, hogy minek jár a faluba busz, amikor ő nem tud buszra ülni, hiszen pánikbeteg. Ő igen, csak a maradék 1999 lakos meg pont nem. Vagy, hogy megmaradjunk a fogászatnál, egy 62 év feletti is járhat úgy, hogy nem tudja igénybe venni a támogatást, például azért, mert adott anyagra allergiás, de az orvos technikusa más anyaggal nem dolgozik és nincs is környéken olyan, aki vállalná az esetet. Mint ahogy egy 12 éves gyereket is simán elhajtanak, hogy nem kaphat még koronapótlást, csak éppen 2-3 év múlva, mikor újra aktuális lenne már annyira destruálódik a fog, hogy addigra csak a húzás jön szóba. Inkább örülni kéne, hogy vannak kedvezmények, emlékeim szerint egy bizonyos Bokros Lajos egy időben élt a fizetős fogászati ellátás lehetőségével, nem hiszem, hogy az ország hálás lenne, ha még ezen kedvezmények is megszűnnének, biztos hirtelen kisülne, hogy mégis milyen sokan szerették a piaci árhoz képest harmad annyiba kerülő fogsort.
2022. aug. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
34%
Drága lelkem, szimplán a fájdalomcsillapítás is problémás, egy apró fogtömés-fúráshoz, mivel a gyógyszerek 70%át nem kaphatja várandós... de persze, nyilván csak engem érint a probléma(nem, marhára nem csak engem.) Nem kell feltétlenül pótlásra gondolni ez esetben, mikor a legkisebb dologhoz sem kaphatok fájdalomcsillapítót, nélküle meg hülye lennék engedni ...
2022. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Drága lelkem!

Most nagyon belenyúltál, egy fogorvossal és amúgy anyával álltál le vitatkozni. Legközelebb a saját szakmádban okoskodj, ha van ilyen, mert akkor nem feltétlenül égsz ekkorát. És itt az égés annak a lekezelő dumának szólt elsősorban, amire nem csak azért nincs semmi okod, mert nyilvánvalóan nincs közöd a fogászathoz (mégis idejössz okoskodni), hanem azért, mert minden információ ezzel kapcsolatban elérhető az interneten, csak a megfelelő oldalakat kell megkeresi, majd azokat értelmezni. Ez neked szemlátomást nem sikerült.

2022. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Persze, fogorvos, nyilván, kár, hogy itt az oldalon mindenki azt mondd, amit akar... Azt nem én találtam ki, hogy nem használható bármilyen gyógyszer várandósság alatt, de akkor tudnod kellene neked is. Pl flector port sem szedhetek, pedig a rossz vállamra időnként azt szoktam... a stílus valószínűleg azért jött ki, mert kapásból az jött, hogy ez csak az én gondom ...
2022. aug. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
14. Azonkívül, hogy azt írtad, hogy fogorvos vagy és édesanyja nem cáfoltad a vitapartnered érveit. :D
2022. aug. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Mivel szakmai vitába nem bocsátkozom laikussal. Egyrészről. Másrészről én tettem egy kijelentést, ő közölte, hogy de nem úgy van, kettőnk közül neki kellene engem megcáfolni. Csak mivel azt sem érti miről beszél, ezért ez nem megy. Hogy jön ide a flector por? Arról volt szó, hogy terhesség alatt jár kedvezményes fogpótlás. Fogpótlások döntő többségénél semmi olyan gyógyszeres terápiára nincsen szükség, ami valóban nem ajánlott vagy esetleg tiltott terhesség alatt. Egy csiszolás ugyanazokat az előkészületeket igényli, mint egy tömés, kivehető pótlásnál meg még annyira sincs szükség.

Teszem hozzá, az nem semmi, hogy én felhívom a figyelmet arra, hogy mi minden jár kedvezményesen, és még lassan én vagyok elküldve melegebb éghajlatra, mert mit is képzelek magamról. A társaságból ez nem nekem fontos információ, mivel a kedvezmény továbbra is azt jelenti, hogy orvosi díjat nem kell fizetni, csak technikait. Tehát anyagilag nekem ez kifejezetten nem éri meg, én pont az ilyen hülyékkel járok jól, mint a kötözködő válaszadó, aki a fals információi miatt nem jön el akkor, amikor még lehetne. Én cáfoljam meg? Mégis kinek fontos? Nem nekem, hiszen az ő szája és az ő pénze. És még mindig minden elérhető az interneten, csak nem a gyakorin kéne pörögni, meg Körmös Jutka magánvéleményét készpénznek venni, hanem rámenni a NEAK oldalára és értelmezni a leírtakat.

2022. aug. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!