Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az utolsó elötti fogamból ami...

Az utolsó elötti fogamból ami még tejfog kiesett a tömés még 6-7 éves koromban és úgy voltam vele hogy nem megyek el betömetni mert úgyis kiesik majd a fog nemsokára. Azóta nem esett ki. A fogorvos mit csinálna vele?

Figyelt kérdés

Már jártam úgy hogy a felső tejfogam kiesett és nem nőtt helyette maradandó fog. Szerintem itt is ez a gond. A fogam eléggé el van rohadva:Sfáájni is szokott és hiányzik a fele. Valamit kéne vele csinálni mert nagyon csúnya de félek ha elmennék a fogorvoshoz kihúzná és nem lenne ott többet fogam. Valakinek volt már hasonló tapasztalata? Kicsit mozog a fog, de arra gondoltam hogy hátha így is betömné vagy csinálna valami fogpótlást. Szerintetek megoldható lenne még a tömés az iylen rohadt, mozgó fognál?:S

17/L


2010. szept. 23. 20:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem fog pótolni egy tejfogat. Azt akkor és ott ki kellett volna húzatni, ugyanis egy fogat a maradandó fogazat "be tud húzni", azaz össze tud zárni normálisan a hiányzó fog. Most már erre kevés az esély, de mindenképp el fogja távolítani a sérült tejfogadat. Jobban is jársz vele, mint szenvedsz a fájdalomtól.
2010. szept. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
El kell, hogy keserítselek, de az csontfog.
2010. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem fáj annyira csak néha viszkető érzés és azért nem akartam kihuzatni mert a fent hiányzó fogamnál sem zárt össze a fogsor és ott van egy fognyi rés..elég csúnya amikor nevetek:SEz a fogam is látszik ha nevetek és ha és ha nem lenne ott akkor nagyon csúnya lenne nevetésnél:S
2010. szept. 23. 20:56
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez biztos hogy nem csontfog mert a másikfelén is kiesett ugyan ez a fogam!!! Amikor 2 éve voltam fogorvosnál ő is mondta hogy tejfog és majd amgától kiesik...
2010. szept. 23. 20:57
 5/16 anonim ***** válasza:
De a leírásod alapján ez a 6-os fog, ami csontfog. Számold meg, hogy a középvonaltól számolva hanyadik.
2010. szept. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5....biztos hogy tejfog mert az érdekes lenne azért hogy az egyik felén kiesik de a másik oldalon meg nem...nem?
2010. szept. 23. 21:04
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha az ötös, akkor tejfog, viszont akkor nem biztos, hogy ki fog esni, mert 10 éves kor körül meg kellett volna tennie. Lehet, hogy csírahiányos.

De cisnáltass egy panorámaröntgent, mert elég érdekes, hogy az ninc skiesve, a hetes fogad meg nincs kinőve 17 évesen.

2010. szept. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom..Tehát a lényeg:tejfogról van szó és még nem esett ki emrt biztos hogy nincs alatta csontfog. Akármennyire érdekes is! Na most a kérdés hogy akinek volt hasonló tapasztalata azzal mit csinált a fogorvos illetve hogy lehetséges-e hogy ezt a fogat betömje? Mert olvastam olyat hogy akinek nem esik ki a tejfoga annak a fogorvos azt tanácsolja hogy ne húzzák ki hanem maradjon a tejfog amíg bírja. Ezért gondoltam hogy hátha betömné.
2010. szept. 23. 21:20
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja és a hetes fogam ki van nőve 17 évesen azzal nincs semmi gond. Minden fogam emgvan kivéve fent az egyik és ez ami még ki se esett..
2010. szept. 23. 21:21
 10/16 anonim ***** válasza:

"Az utolsó elötti fogamból ami még tejfog kiesett a tömés"

Most nem kekeckedésből, de ha ki van nőve a hetes fogad, akkor hogy lehet az ötös fogad az utolsó előtti?

Egyébként attól függ, hogy lehet-e vele valamit csinálni, hogy mennyire van felszívódva a tejfog gyökere, bár ha nincs alatta csontfog, akkor elvileg semennyire. De akkor meg nem kéne mozognia.

De ha a fele meg sincs és agyon van szuvasodva, sok esélyt nem látok rá, hogy sokáig a szjban lehessen tartani. Még ha valahogy be is lehet tömni, akkor sem fogja évtizedekig bírni, max. 4-5 évig.

2010. szept. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!