Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés közben nagy...

Gyökérkezelés közben nagy fájdalom??

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Járt már valaki így?

Hátsó rágófogammal járok gyökérkezelésre,de már 6.alkalommal kezeli a fogdokim.A baj az,hogy a kezelések annyira fájnak,hogy konkrétan lever a víz közben.Érzéstelenítőt csak a legelső alkalommal kaptam,gondolom azért nem ad,hogy lássa van e fájdalom v passz.Dr.Nő se érti,hogy miért fáj még ennyire mikor semmit nem lát már a gyökerekben,panoráma röntgent is csinált 2x is.Én már mondtam,hogy húzza ki nem akarok tovább szenvedni vele,de nem akarja mert,hogy jó lesz ez csak még idő kell neki...

Nem tartom normálisnak,hogy ennyire fájnak a kezelések,2.kezelést meg se éreztem érzéstelenítés nélkül,de azóta borzasztó az egész kezelés.Most a 6.gyökérkezelés utan éjszaka borzasztó fájdalom volt a fogamban,fájdalom csillapítóval ment ki nagyjából.

Volt már valakinek hasonló problémája?



2022. aug. 17. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem.

Bal felső második nagyőrlő. Az orvosom rendkívül lelkiismeretes volt, mindenáron megakarta menteni.

A kezelések borzalmasan fájtak, már gyomorgörccsel mentem hozzá. A lidokain sem sokat segített. Én is könyörögtem neki, hogy húzzuk ki, de nem akarta.

Nagy nehezen a végére értünk, után kb. 1 évig rendben is volt, bár néha érzékenynek éreztem. Utána viszont megint elkezdett fájni, feldagadt az arcom, és a vége az lett, hogy mégis csak ki kellett húzni, 3 év tömény szenvedés után.

Csináltattam fogpótlást, azóta minden a legnagyobb rendben van.

Nem azt mondom, hogy nálad is ez lesz, lehet, hogy a te fogad teljesen jó lesz. Csak nekem nem érte meg így utólag az sok szenvedés.

2022. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet adni érzéstelenítőt, nálam is volt ilyen, kitisztítani nem tudja, ha minden egyes turkálásnál összerezzensz meg nem kínzás ez. Nekem is közben adott legutóbb,mondjuk ez magán, sztk-ban anno sosem adott a doki.
2022. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, nekem SZTK-ban csinálták, és mindig, minden egyes laklommal kaptam érzéstelenítőt, sokszor közben is.

El sem tudom képzelni, milyen orvos nem ad érzéstelenítőt gyökérkezelés esetén, akár SZTK-ás, akár nem.

2022. aug. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Döngölő meg Hentes dr.
2022. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Magánba járok a városom egyik legjobb fogdokijához.

Nem értem miért nem ad érzéstelenítést ha látja hogy ennyire szenvedek.

En is ettől tartok,hogy ha megis menti nem fogom vele sokáig húzni.

2022. aug. 17. 18:01
 6/11 A kérdező kommentje:
Na meg sajnos mar hiányzik 4 rágófogam a terhesség is sokat rontott az állapotukon,aztán jó lenne még menteni a menthető de nem mindenáron..
2022. aug. 17. 18:03
 7/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát akkor kérjél, ha nem ad magától.
2022. aug. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi ez hogy nem ad? Eleve kötelező lenne adni, ha valaki nagyon ragaszkodik ahhoz, hogy nem kér akkor nem ad. Ha lidokain allergiád van, ad mást.


Nem volt gyökérkezelésem soha, de bölcsességfog műtétem és több beavatkozasom volt, mind magánba és mindenhol kaptam érzéstelenítőt. Volt ahol többet is.


Tessek szólni, nem kínzókamra

2022. aug. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Uhh szegény... Érdemben nem nagyon tudok hozzàszolni ,nekem 2 hónapja gyökérkezelték de amint beültem a székbe màr kérdezte is a Dr.nő hogy kérek e érzéstelenitőt. Ha nagyon fàjna én biztos szólnék hogy adjon érzéstelenitot. Pàr éve csak fúrtàk de közel volt az ideghez és iszonyatosan fàjt injekcio ellenére is ezért màr lendült is a kezem hogy ne fúrja tovàbb mert szeretnék még egy érzéstelenítőt kérni. És kaptam is :) Úgy a 3. Szuri hatott akkor. Kitartàst kívánok neked.
2022. aug. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen. Kiderült, hogy mégis volt benne ideg. Elbocsátották az orvost, akihez addig jártam, az új sikeresen érzéstelenítette és kitisztította. Pár hónapos a sztori, most már be van tömve, majd a kontroll röntgen után derül ki, tényleg gyógyulni kezdett-e.
2022. aug. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!