Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után nem...

Bölcsességfog műtét után nem mindenkinél jelentkezik a fájdalom?

Figyelt kérdés

Tegnap volt bölcsességfog műtétem, 4-et vettek ki, mert voltak 9. fogaim is.

Amint kiment az érzéstelenítő hatása, szörnyen elkezdett fájni, de vettek be Flectort, és az abba is maradt.

Azóta a fogam nem fájt, csak az arcom, az is csak egy picit dagadt fel.

Lesz ennél rosszabb is, vagy már csak jobb lesz? Számíthatok még fájdalomra vagy nagyobb duzzanatra, vagy már nem?



2022. aug. 19. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Egyből követték az összeset? Szerencsés vagy akkor, nekem nem mérték, hogy ne haljak meg a fájdalomtól. Duzzanat, fájdalom az első 2-3 napban lehet, sőt nekem lázam is volt az első nap. Ha nem bírod a fájdalmat felctor mehet, utána már nem lesz baj, talán az éves lesz kellemetlen. Kb 1 hétig tartott nekem amíg éreztem fájdalmat, de van akinek pár nap alatt elmúlik.
2022. aug. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*kivették akart lenni, bocsánat
2022. aug. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Felülről vettek ki 4-et egyben, igen, mert szóltam, hogy nem szeretnék kétszer szenvedni, inkább vegye ki egyben.

Semmi fájdalmat nem érzek, csak egy picit az arcom, mintha izomláz lenne benne. Remélem, már nem is lesz nagyobb fájdalmam.

Még szeptemberben lesz egy, az alsó 4-et veszik ki, viszont attól tartok egy picit, mert közel van az idegekhez, és az már altatasban lesz.

2022. aug. 19. 14:57
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Akkor neked a jobb felső és bal felső 8-asokat és 9-eseket vették ki? Azta... Nem is tudtam, hogy lehet (van) 9. fog is.


Nézni fogom a kérdést és a válaszokat, mert nekem 3 bölcsességfogat kell majd kiszedni hamarosan. Eddig csak egy fogam húzták (jobb alsó 6-os), utána másnap már nem is fájt egyáltalán.


Ezek a leendő bölcsességfog kihúzások azért nem töltenek el nagy örömmel.


Az állami fogászaton egyébként ingyen húzzák ki őket? És vajon hármat három alkalommal szoktak?


Kérdező, jobbulást!!


(Nekem tegnap a doki azt mondta, hogy a húzások után pár napig biztos nem fogok tudni dolgozni.)

2022. aug. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, a felső 8 és 9-es fogakat vették ki. Én sem tudtam, hogy ilyen létezik, amikor először meglátták, azt mondták, tankönyvi eset vagyok.

Igen, én is állami kórházban voltam, szájsebészeten, ott ingyenes volt ez a procedúra.

Egyébként olvastam már olyat is, hogy valakinek egyszerre szedték ki mind a 4 bölcsességfogát, szóval nem elképzelhetetlen, hogy a 3-at kiveszik egyben.

Ez amúgy szerintem nagyban egyén függő is, én például nem érzem magam annyira rosszul, sőt igazából semennyire, hogy ne tudnék dolgozni. De ezt embere válogatja

2022. aug. 19. 17:02
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is tegnap vették ki a bal alsó bölcsességfogam.


Most eléggé fáj a varrás helyén, ma már 3x vettem be fájdalomcsillapítót. Remélem pár napon belül enyhül a fájdalom.


Nekem azt mondta a doktornő, hogy teljesen egyéni, kinek mennyire fáj utána.

2022. aug. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan csak egy alsót véstek, de nem volt vele semmi bajom. Maga a seb nem fájt, csak a varrat húzódott. Az arcom alig dagadt fel, lazán tudtam rágni is a műtött oldalon, amíg rá nem haraptam a varratra.
2022. aug. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!