Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig tart a fájdalom bölcses...

Meddig tart a fájdalom bölcsességfog műtét után?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerdán húzták ki a jobb alsó bölcsességfogamat és mostmár péntek reggel van. Erős fájdalomra ébredtem a számban, de a legérdekesebb dolog az egészben, hogy nem is igazán kihúzott fog területén fáj, hanem a nyelvem és szájpadlásom, de borzasztóan. Veletek volt már ilyen fog húzás után? Illetve ha volt bölcsességfog műtétetek mikor múlt el teljesen a szájban a fájdalom? Az arcom is feldagadt, de az szerencsére kezd elmúlni. Amiatt nem aggódom.

2022. júl. 1. 06:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt, hogy nem a fog helye fájt. Nagyjából addigra múlt el, mire az arcom feldagadása is lement
2022. júl. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szedsz antibiotikumot? Ha igen, aggodalomra semmi ok, de ha nem, akkor lehet, hogy bakteriális gyulladás (aká
2022. júl. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
...akár ettől a nagy meleg is okozhat amúgy kellemetlenséget, hűtsd az arcod!)
2022. júl. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A fájdalom a nyelvemben mára múlt el. Nem tudom miért tartott ilyen sokáig, de borzasztó volt. A duzzanat a negyedik nap ment le teljesen az arcomról viszont ott maradt egy kisebb csomó és még mindig nehézkes nagyobbra nyitnom a számat. Ez normális még ilyenkor?
2022. júl. 7. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, nekem addig volt szájzáram, amíg nem szedték ki a varratot. Nekem az első húzásnál pl napokig nem is fájt a fogam helye és a környéke sem, egy hét múlva kezdett el, de őrülten. Egy idős fogorvos mondta nekem, hogy ez teljesen normális, a fogak elkezdenek kicsit helyezkedni a fogsorban, mert állandó mozgásban vannak. Kb 1 hétig még Flector poron kellett élnem, mert aludni sem tudtam meg létezni sem, annyira fájt. Ne aggódj! :)
2022. júl. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Bár én elmentem inkább a fogászatra még varrat szedés után és tettek bele egy hétig minden nap jód párnát, hogy gyorsítsa a gyógyulási folyamatot. Biztos, ami biztos. Utolsó voltam.
2022. júl. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!