Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi történik, ha egy két órás...

Mi történik, ha egy két órás szájsebészeti műtét közben a páciens egyszer csak nem bírja tovább?

Figyelt kérdés
Nem tudja tovább elviselni a fájdalmat, a pszichés megterhelést és pánikrohamot kap, sírógörcsöt, hányni kezd vagy elájul? Ilyenkor mit csinálnak? Nem lehet abbahagyni a műtétet, akkor lefogják, vagy lekötözik? Mi az eljárás ilyenkor? Mennyire balesetveszélyes ez?

2022. aug. 21. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Leállnak, megpróbálják megnyugtatni. Ha kell kap nyugtatót.
2022. aug. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Nekem nem szájsebészeti beavatkozás volt, hanem csak simán egy gyulladt fogat húztak. Amikor nehezen bírtam, remegett a lábam, azt hittem, összepisilem magam a fájdalomtól, még egyszer körbeszurkáltak lidokainnal, ami semmit sem ért. A megkönnyebbülés akkor jött, amikor végre kiszedték a fogat. Kicsit bizarr volt, amikor a fogorvos mutogatni próbálta a gyökeren a gennyet, én meg azt láttam csak rajta, hogy egy aránylag ép gyökér hogy az égbe gyulladhatott be, mit magyaráznak a menthetetlenül szuvas fogakról? Aztán boldogan mentem ki, hogy végre vége a fájdalomnak és a vesszőfutásomnak.
2022. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
96%

Ezt így általánosítani nem lehet, függ az orvostól, az asszisztens(ek)től, magától a pácienstől is.


A legtöbb szájsebészeti beavatkozásnál már lehet kérni altatást, így aki tudja, hogy csontighatolóan retteg a fogorvostól és a beavatkozástól, annak ez egy jó megoldás lehet.


Én a saját tapasztalatimról tudok beszámolni. Megtermett férfi létemre gyűlölök fogorvoshoz járni, sajnos egyszer a fél fejem újrarakták. Hányni nem hánytam, de a doki és az asszisztens előtte vagy 15 percig beszélgettek velem, megnézték mégegyszer a kezelendő részeket, együtt ittak velem vizet, később rájöttem, hogy felmérték mivel tudnak majd lehiggasztani. Utána nagy nehezen rávettem magam, hogy elkezdhetjük, megkaptam a szurikat, elzsibbadtam és megkezdődött a pokol.


Nem éreztem nemhogy fájdalmat, de szó szerint semmit. Még csak kellemetlen sem volt. Az eszközöket végig a fejem felett adták át, így nem láttam, hogy mi kerül éppen az orvos kezébe. Amikor meg előtte lévő felszerelés volt pl. a fúróvéső sátánkínzóeszköze, akkor poénosan megjegyezte a doki, hogy most csukjam be a szemem. Szégyen nem szégyen, de az asszisztens nő végig fogta a kezem. Mikor úgy 50 perc után már a fájt a fejem, szívem szerint elrohantam volna, akkor a doki hátrament (azt mondta elmegy kávézni, de végig mögöttem állt), az asszisztens nő leült mellém és elkezdett mesélni. Hogy milyen volt mikor ő járt Tahiföldön, közben babrált a nyálszívóval, aztán átöblítette vízzel, közben mesélt egy másik sztorit, újra szívás, és azt vettem észre, hogy a pulzusom helyreállt, lehiggadtam, becsuktam a szemem és folytattuk. A végére már esküszöm érdekelt és amennyire a babrálástól tudtam, kinyitottam a szemem és néztem a dokit meg az eszközöket.


Szerintem így viselkednek a profik a szájsebészeten. Mondom ezt utólag, akkor persze levert a víz, de összességében mindent megtettek, hogy ne pánikoljak be.

2022. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos alapbetegség miatt nem vagyok altatható. Több alkalommal volt már problémamentes altatásom, de a magánfogászaton nem vállalják, mert hogy a szájsebészet más. Elvileg kapok egy kis nyugtatót intravénásan, azt jó pénzért hajlandóak adni. Nekem viszont szart se ér az ilyen, sajnos. Ismerem magam, okkal kértem altatást. És a kis nyugtató sajnos nem csillapítja a fájdalmat.
2022. aug. 21. 16:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Önmagában az eljárás hossza indokolja az atatást, ennyi időt nem lehet pszichésen kibírni, akkor sem, ha nem fájna.
2022. aug. 21. 16:13
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Állami helyen ha egyáltalán adott kórházi háttér, akkor is csak nagyon speciális esetben altatnak (pl. közepesen / súlyosan szellemi fogyatékosokat, ahol az együttműködés nem elvárható). Magán helyeken nagyon kevés helyen van altatásos fogászat, nagyon borsos felárral.


Kényszeríteni biztosan nem fognak az ellátásra. Tehát lefogni és lekötözni nem fognak.

2022. aug. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtatót írass fel háziorvossal és vegyél be előtte. Nyilván ha hánysz vagy elájulsz nem fogják folytatni a procedúrát, nem is tudom ez hogy merült fel, nyilván megállnak azonnal.
2022. aug. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xp ali ***** válasza:
Ki lehet bírni. Nekem is volt már olyan, h 2+ órát matattak a számban a fogik, nem is egyszer. És néha közben magyarázták a fiataloknak, h épp mit és miért csinálnak. Nem kéne, hogy fájjon. Olyan szurit kapsz, h lezsibbad a fejed és órákon keresztül csak emlékezni fogsz rá, hogy van arcod, mert érezni azt nem fogod. :D
2022. aug. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!