Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha ne adj Isten, komplikáció...

Ha ne adj Isten, komplikáció lép fel bölcsességfog húzása után (pl.begyullad a helye), akkor mit fog csinálni vele a fogorvos?

Figyelt kérdés
Éber szedálásban vették ki 3 bölcsességfogam 3 napja. Még mindig érzek fájdalmat. Tudom, hogy ha egy héten belül nem múlik el a fájdalom, akkor fel kell hívnom az orvost. Legalábbis itt azt olvastam. Nagyon félek, mi történik, ha komplikáció lesz, mert eleve gyulladtan vették ki őket. Milyen beavatkozásra számíthatok, ha vissza kellene menni? Nagyon félek a fájdalomtól. Magát a műtétet szedálásban nem éreztem, de ha komplikáció miatt beavatkozás lesz,akkor nem szedálnak és érzésteleníteni sem tudnak.

2022. aug. 26. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem szedsz gyulladascsokkentot?
2022. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Milyen doki az aki gyulladasban levo foghoz hozzanyul? Nekem anno a tomest se csinaltak meg amig nem szedtem be 1 heti antibiotikumot ra es csak utana furta tomte amikor mar lement a gyulladas.
2022. aug. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen műtét után elvileg szoktak adni antibiotikumot.
2022. aug. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem adtak, mert sok mindenre allergiás vagyok. Beszéltem telefonon a fogászattal és írtak fel mégis antibiotikumot.
2022. aug. 26. 15:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen műtét sokkal több ideig is fájhat. Nekem 3 nap elég rossz volt, napi 3 fájdalomcsillapító, utána egy hét múlva már fájdalomcsillapító nélkül, de pl. összeharapva még mindig fájt.
2022. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szedjek akkor, az majd segít lehúzni a gyulladást. És jegeld az arcodat. Tejeszacskó, mélyhűtőből kivett borsó is jó.
2022. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyulladás esetén szerintem mindenképpen kell antibiotikum huzamosabb ideig, legalábbis így tudom. Nekem nem volt begyulladva, de 2 hétig megváltoztatta az életemet utána..

Már mindegy, de a legtöbbet azzal értem el, hogy betartottam amit mondtak. Az első napokban minden egyes órából 10 percet jegeltem.

2022. szept. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!