Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hólyagos szájzug ellen mit...

Hólyagos szájzug ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Most jöttem ki egy eleg komoly betegsegbol (influenza szeruseg) es eleg eros antibiotikumot szedtem.

Nagyon kiszaradt a szam, es a szajzugjaim begyulladtak, az ajkaim erzem ahogy ossze vannak huzodva, kezdetben hamlottak is, es most a szajzugban latom hogy egy ket sarga holyag is megjelent. Eloszor azt hittem csak lepedek, de szerintem nem az mert nem tudom leszedni, es faj is ha hozzaerek. A nyelvemen is olyan mintha apro holyagok lennenek…

Mit tudok ezellen tenni,?

Koszonom elore is


2022. szept. 5. 23:57
 1/2 anonim ***** válasza:

“ Mi az a szájnyálkahártya-gyulladás?


A szájnyálkahártya gyulladása (sztomatitisz) vörös, duzzadt és fájdalmas területként jelentkezik a szájüregben. Súlyos gyulladás esetén vérzés, lepedék, szájszag és süketség társulhat, illetve a szájnyálkahártya le is válhat valamelyest. Legtöbbször bakteriális fertőzésre vezethető vissza, ritkábban felelősek a gyulladásért például a vírusok, gombák, gyógyszerek vagy egyéb betegségek. Az általában száraz szájnyálkahártya vagy a szájüregi sérülések is kedvezhetnek a baktériumok elterjedésének. A legjobban következetes szájhigiéné segítségével lehet ezeket megállítani.

Mit lehet enni szájnyálkahártya-gyulladás esetén?


Szájnyálkahártya-gyulladás esetén kerülni kell az éles szélű vagy kemény ételeket. Különben a nyálkahártyát még jobban irritáljuk. A forró, erősen fűszerezett vagy savanyú ételeket is száműzni kell az étlapról egy időre. A legjobbak a puha vagy lágy ételek, amelyeket kis falatokban lehet elfogyasztani. A hűsítő ételek vagy italok is kellemesek. Étkezés után ügyelni kell a gondos szájhigiénére, akkor is, ha a szájnyálkahártya fájdalmas.

Meddig tart a szájüregi gyulladás?


A kiterjedtség függvényében a szájnyálkahártya gyulladása meggyógyulhat néhány napon belül vagy elhúzódhat hosszabb ideig is. A legtöbb szájüregi gyulladás néhány napon belül rendeződik, mivel a szövetek itt különösen gyorsan regenerálódnak. Az erős vérellátás és a minimális szarusodás révén ugyanakkor a szájnyálkahártya különösen érzékeny. Olykor időt kell hagyni a gyulladásnak.

A szájnyálkahártya helyreállítása


Ha a szájnyálkahártya duzzanatát vagy durvaságát egy apró sérülés okozza, az legtöbbször magától meggyógyul. Adott esetben használhatunk fájdalomcsillapító gélt vagy szájöblítőt. A zsálya- vagy kamillatea gyulladáscsökkentő és duzzanatmérséklő hatású. Ezek az öblítések használhatók gyulladás vagy afta esetén, hogy a szájnyálkahártyát helyreállítsuk.


A száraz szájnyálkahártya olykor már megfelelő folyadékbevitellel megelőzhető. Kevés stressz, édességek csak mértékkel és a dohányzás kerülése – ezek mind hozzájárulnak az egészséges szájflórához. Ilyenkor a segítő baktériumok könnyen sakkban tarthatják a kevésbé hasznosakat. Olyan betegségeknél, amelyek befolyásolják a szájüreg egészségi állapotát (például cukorbetegség), különös odafigyelés szükséges. Ha nem szűnnek meg a panaszok, az okokat ki kell vizsgáltatni orvossal.”

2022. szept. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Aftád van tehát. Langyos, szűrt kamillateás öblítés. Puha, langyos étel, minden étkezés után fogmosás és teaöblögetés. Ha 3 nap után nem múlik, orvos.
2022. szept. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!