Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jogos lenne, ha a felnőtt...

Jogos lenne, ha a felnőtt gyerek a szülőn követelné a fogszabályozás árát?

Figyelt kérdés

18 év alatt államilag finanszírozott ugyebár, 10%-knyi önrész van. Kb 50-80ezer ft (jelenleg).


Egy olyan családban, ahol nem tellett volna erre, még megértem, de sokaknál igen, és csesztek elvinni a gyereket időben, ahogy velem is történt.

Most ott vagyok, ha belekezdenék kb 1 millió forint, így 30 éves fejjel.


Szerintem ez a szülő sara, még egy tinédzser se tudja felfogni, hogy kelleni fog ez neki vagy sem.



2022. szept. 9. 14:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Személy szerint nem érezném jogosnak 30 évesen igényelni szülőktől a fogszabályzás árának akár csak töredékét is.
2022. szept. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Nekem most lesz hétfőn fogszabim. Ha ciki ha nem nekem nekem akkoriban nem volt pénzügyileg lehetőségem rá tiniként, hogy legyen. Most 26 vagyok és igen is elkértem ívenként az árát egyiket anyukámtól másikat apukámtól. De csak azért mert mindketten megtehetik. Anyu eleve felajánlotta. Apám meg hát 16 év után miután elhagyott minket csak az unokája születése után kaptunk tőle 100ezret. Úgyhogy úgy gondolom jogosan kérem tőle. Megvan a saját keresetem férjem van de úgy éreztem ehhez ők is hozzájárulhatnak. Az állításokat és az egyéb kiadásokat nyilván magamnak állom.

2022. szept. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
40%

Ez nem egészségügyi, hanem szépészeti kérdés.


Jó dolog, ha szép a fogsorod, de nem kötelező a fogszabályozás gyerekkorban.

Ha most neked nem tetszik, akkor megcsináltatod saját költségen. Pont.

2022. szept. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Pont, hogy egészségügyi is, mivel ha rossz a rágásod, az rengeteg problémához vezet/het. Pont.
2022. szept. 9. 15:22
 5/24 anonim ***** válasza:
36%

Dehogy lenne jogos. Felnőttként saját magadért felelsz, és a te döntésed, hogy így nem tetszenek a fogaid, ezért rendbe rakatod őket.

Most a te logikáddal a plasztikai sebész árát is kérje el az ember a szüleitől, mert miattuk néz ki úgy, ahogy...?

2022. szept. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ha egy szülő sz.rik az egészbe bele, nem áll ott a gyerek mellett kiskorában, hogy most szépen fogatmosol, majd amikor látja, hogy nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy kellenének, elviszi fogászatra, ahol mondják neki, hogy fogszabályzó kéne. És ilyenkor leggyint egyet, hogy arra az egy fogra minek.
2022. szept. 9. 15:28
 7/24 anonim ***** válasza:
27%
Akkor meg minek kérdezed? Úgyis eldöntötted már, hogy mit akarsz. Ha senki nem ért veled egyet, akkor meg itt győzködsz minket. De miért minket!? Akkor csináld; állj oda a szüleid elé ezzel, és őket győzd meg.
2022. szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
46%

5: jogos! :)


perelje be az anyját, mert kis mellet örökölt tőle... vagy az apját, mert kisméretű fütyit...? :-D

2022. szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
25%
6: most akkor egy fogaddal van baj? Az tuti nem okoz rossz rágást és eü. problémát!
2022. szept. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Keresztharapás van..


Kis mell az egy dolog, meg kis fütyi is, azokon normál keretek között nem lehet módosítani.


Látom megy az okoskodás ezerrel, ki a felelős egy gyerek elcseszett egészségéért, ha nem a szülő?


Ha 50-80ezer lenne megcsináltatnám nyilván, de 10x ennyi. Amit minden értelmes felnőtt tud, ezért viszi el a gyerekét fogszabályoztatni.

2022. szept. 9. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!