Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fájhat a fogínyem az...

Mitől fájhat a fogínyem az orrlyukam magasságában?

Figyelt kérdés

Közvetlenül az első két fogamból letört fél-fél darab amit újratömtek.


A töméssel párhuzamos vonalban felül a fogínyem kezdett el nagyon fájni, pár napra rá tehát nem a fognál hanem pár centivel feljebb, konkrétan ahol kezdődik a jobb orrlyukam

Visszamentem és mondtam nagyon fáj, lüktető érzés néha de inkább állandó nyomó fájdalom. Persze használtam corsodylt pl. ami hatásosan csökkentette a fájdalmat


Először a doki azt mondta biztos nem mosom eléggé, de mondom szerintem gyökérkezelni kellene, biztos nem a mosás a probléma. Akkor megnézte de nem látott semmit, elmondtam a tüneteket és mondtam azért nincs begyulladva most mert állandóan "kezelem"

Gyökérkezelte, azt mondta kicsit gennyes volt. Most 3-4 nap múlva megint előjött a fájdalom, továbbra sem maga a tömés körül fáj a fogam hanem jóval felette az ínyem.


Mi lehet az oka? mit lehet tenni? orvosnak nem kellene látnia mi a gond? nekem kell mondanom, hogy gyökérkezelje?



2022. szept. 9. 17:12
 1/3 Kaotikuss válasza:
Gócos lehet, kell a röntgen.
2022. szept. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínű még nem távozott belőle az összes genny mielőtt betömte, így nem tud távozni és oda gyülemlik fel. Vissza kell menni a dokihoz.
2022. szept. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Visszamentem, újra gyökérkezelt és mondta, hogy a gyökércsúcs van begyulladva. Kaptam még tablettát is.

Egy hétig jó volt, utána megint kezdtem érezni enyhe fájdalmat, szóval megint visszamegyek. De legalább az állandó, löktető fájdalom elmúlt


De félek, hogy ki kell vágni azt a részt (gyökércsúcs rezekció?)

2022. okt. 4. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!