Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik a legjobb fogpótlás?

Melyik a legjobb fogpótlás?

Figyelt kérdés

Szeretnék pótolni 2 nagyörlőt.Az orvos mondta röntgen alapján,hogy lehetne híddal és implantátummal is.Most az lenne a kérdésem,hogy melyik lenne a legjobb megoldás?

Amiatt félek az implantátumtól,hogy anyáméktól hallom,hogy az ismerőseik megjárták vele,mert begyulladt nekik és utánna elkellett távolítani műtét után.Ez mennyire igaz?



24/F



2022. szept. 22. 06:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek megvannak a pozitívumai, negatívumai.


Én személy szerint a hidat ajánlom, nekem az implant csak gondot kreált.

2022. szept. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek megvan a maga indikációs területe.

Fogorvosként, ha valaki olyan szerencsés helyzetben van, hogy valóban mindkettő szóba jön, akkor mindig felvázolom, hogy melyik miért jó és döntse el a beteg. Ha például a hiány mellett 2 fog amúgy is tömött, vagy lyukas, akkor lehet célszerűbb lenne a híd, mert akkor kapna a 2 pillér egy tartós "borítást". De ez akkor érvényes, ha tényleg agyontömögetett fogakról van szó, tehát a csiszolás során nem különösebben van ép foganyag veszteség.

Ha azok teljesen épek, akkor inkább implantátum. Előbbi elkészül pár hét alatt, utóbbihoz többnyire hónapok kellenek.

Mindkettőt alaposan kell ápolni, a híddal is lehetnek ugyanúgy problémák, mint az implantátummal, nem ezen múlik. Nem tudhatod, hogy az ismerősnek mi volt vele a baja, de megsúgom, az esetek nagy részében az szokott gondot okozni, hogy nem tisztítják megfelelően. Még annál is jobban oda kell figyelni amúgy mindkettőre, mint a saját fogakra, pedig jó szájhigiéniája eleve keveseknek van. Vettem már le én is olyan néhány éves hidat, hogy teljesen szétrohadtak alatta a pillérfogak pusztán azért, mert egyáltalán soha nem volt megmosva, de még hallgató koromban találkoztam olyan esettel, hogy a pasasnak még a 80-as években rakták be az implantot és kiválóan ott állt 30 évvel később is.

2022. szept. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Több ismerősöm csináltatott implantátumot egy vagy több fogukra, egyiknél sem volt panasz.

Ellenben a hídról több rosszat hallottam, ahogy előttem egy fogorvos írta, csak akkor ajánlott, ha a mellette lévő fogak amúgy is elég rossz állapotban vannak, agyontömöttek. Ép fogat nem tennék tönkre híd miatt. Elmondások alapján az implantátum behelyezése nem fáj.

2022. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt híd és jobban szerettem mint az implatátumot, amivel csak szenvedek mert úgy érzem nem a szakértelem, hanem a pénz motiválta az orvost és utána a magyarázat úgyis a szájhigiénia. A koronát legalább le lehet venni, az implant sokkal rosszabb. Nagyon megbántam, soha nem tetetnék...
2023. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!