Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetséges sorközi foghiány...

Lehetséges sorközi foghiány pótlása fogszabályozással? Valakinek csináltak már ilyet? Mindezt a legjobb lenne éjszakai fogszabályozóval megoldani.

Figyelt kérdés
Elég kevés cikket találtam a témában, azért is kérdezek itt. A felső bal 7-es fogamat nagyon nagy valószínűséggel ki fogják húzni, és már gondolkodom mit kezdjek utána. 27 évesen még implantátumot nem akarok, hidat meg főleg nem. Viszont van egy ép bölcsesség fogam, az első fogaim meg kicsit sűrűbbek is a kelleténél. Jó esetben szerintem egész jól kitölthetnék a hátsó hiányt.

2018. febr. 3. 00:17
 1/1 anonim ***** válasza:

A 7-es mellett teljesen kinőtt már a 8-as? Nekem is kihúztak egy 7-est kb 20 éves koromban és teljesen benőtt a helyére a 8-as, ami akkor még csak kibújóban volt.

Azóta húztak egy alsó 6-ost és ugyanilyen megfontolásból, mint te, a fogszabályzó mellett döntöttem (25 évesen). Nekem sem fértek el a fogaim, eleve a 8-asnak nem volt helye kijönni, így viszont a 7-8 be tudott mozdulni a 6-os helyére. Amennyiben fogszabályzóra lesz szükséged, akkor azt éjszakaival nem hiszem, hogy meg lehet oldani (felnőtteknek nem szoktak olyat adni). Konzultálj egy fogorvossal!

Nem tudom, hogy a többi fogad hogy áll, de én már korábban is gondolkodtam a fogszabályzón a torlódásaim miatt és szerintem nagyon jól döntöttem.

2018. febr. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!