Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek akkora, ha képtelen...

Mit tegyek akkora, ha képtelen vagyok elviselni az állandó fogszabályzó után a kivehetőset?

Figyelt kérdés

Az orvosom azt mondta, hogy hordanom kellene még vagy 1 és fél évig egy ilyen kivehetős fogszabályzót és legalább 12-14 órát bent kellene lennie. Na ebből nekem elsőre 12 órát volt bent, nincs 14 órám erre. Az első ilyen alkalommal hányingerem lett tőle és öklendezek, mert irritál az, hogy a szájpadlásomon is van egy ilyen műanyag izé. Amikor meg vizet akarok inni, akkor meg alig bírok nyelni vele. Reggelre annyira kiszáradt a szám, hogy vérzett is.


Jó lenne ha valaki tudna segíteni, ahelyett hogy beszólogatna mindenfélével. Előre is köszönöm!



#fogszabályzó #kivehetős fogszabályzó
2022. szept. 22. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 évig volt fix és utána én is kaptam kivehetőset hogy “ne vándoroljanak” a fogaim. Hát mitnemondjak, én sem bírtam. Kinzóeszköz. Én pàr hét után hagytam.. Nem volt valami orbitális vándorlás szóval ha sokaig volt a fixed nagyobb eséllyel marad is meg. Ha csak 1/1,5 évig volt fenn akkor hordd. De csináltass újat, van többféle fajta+forma.
2022. szept. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem semmi problémám nincs vele. De szerintem nekem jobban körbe lehet csiszolva vagy hogy is mondjam 😀 szóval nem lehetne megkérni az orvosod, hogy kicsit vegye kisebbre a széleit?
2022. szept. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!