Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik olyan fogászati...

Létezik olyan fogászati megoldás, pontosabban fogszabályzás, ami az arcon is változtathat? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jó lenne, ha valaki tudna nekem itt ebben segíteni, vagy lenne ilyennel tapasztalata. Szóval volt felső fogszabályzól 18 évesen 2 éven át. Most 24 vagyok, azonban azóta felül ki lett húzva egy hátsó fogam. Beszéltünk az orvosommal az alternatívákról, pótlás, implantátum, híd stb.

Mire mondta, hogy fontoljam meg az újabb fogszabályzást, mert szépen össze lehet igazítani.

Na most egyetlen feltétellel mennék bele egy új fogszabályzásba. Azt tudom, hogy van olyan fajta, ami a "mélyharapáson" segít, mikor az alsó állkapcsa valakinek előrébb van. De nekem inkább olyan gondom lenne, amivel sose voltam megbékülve, hogy az arcom középső harmada, azaz a felső állkapcsom és orromnál beesettebb az arc oldalnézetből.


Valaki tudja esetleg, hogy létezik olyan korrekció, amivel az "hozható" előrébb? Vagy valakinek volt itt ilyesmi?


Köszi a válaszokat!



2022. szept. 28. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem már túl idős vagy ahozz, hogy a fogszabályzó segítsen a harapásodon, de megkérdezhetsz egy szakembert is.

Hanem műtét.

2022. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Hialuronos arcfeltoltes!!
2022. szept. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

Amúgy gondokoztam ezen az alternatíván is!

Láttam nagyon elképesztő képeket, hogy miket hoztak ki oldal profilokból és veszélytelenebb is, mivel felszívódik az anyag.

Lehet, hogy nekem a "beesett" fogsor miatt a szám fölé, illetve az arcom középső részére kéne, csak hát fene tudja mennyi, hogy ekkora változást idézzen elő.

2022. szept. 29. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Ha jól értettem a problémát, akkor ezt a felső fogív tágítása szépen megoldaná. Valószínűleg ehhez egy szájsebészeti műtét is kell. Nekem nemsokára lesz egy hasonló műtétem, ha gondolod, írj rám, és majd beszámolok az eredményről.
2022. okt. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Felső fogív tágításom volt, a fogszabályozóval együtt. Az oldalprofilon nem igazán segít, hanrem szélesíti a felső ívet, hogy ne torlódjanak a fogak és ne kelljen húzni.

Esetleg szélesebbé teszi kicsit az arcot akinek hosszúkás.

Tehát nekem beesett az az ív inkább, nincs mi szépen szupportálja a felső ajkam és orrom alját. Ebből szemből semmi nem látszik, mert van szám, nem vékony, csak oldalról van kissé ilyen "félhold" arcom.

2022. okt. 2. 08:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, régi kérdésem, de szabad tudni mi lett végül a storyból?
márc. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!