Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás után vissza...

Fogszabályozás után vissza álltak a fogaim, mi lehetne a megoldás ?

Figyelt kérdés

Egy maszek nőhöz jártam, akit mindenki nagyon dicsért és öt éve feltette nekem a készüléket. Két és fél - három évig hordtam , majd utána az éjszakait is két évig , míg tönkre nem ment.


Na a helyzet az, hogy mióta kkdobtam azt a készüléket ami már kilyukadt ezer helyen azóta a fogaim visszálltak. Ugyan úgy megjelent a kis rés középen és előre állnak. Olyan, mintha sosem lett volna fogszabályzóm.

Fél millióba került a semmi.


Mit lehetne csinálni? Járt már így valaki?

A rendelőt felkerestem de egyik számon sem érem el őket...

El vagyok keseredve és nem merek mosolyogni.


Köszi előre is a válaszokat !


2021. nov. 10. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Kellett volna új éjszakait csináltatni... Nem viccből van.
2021. nov. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Lehet hogy kellett volna , de nekem senki nem mondta, azt sem, hogy cserélni kell majd és vissza kell járnom ( ahogy utána olvasgattam a dolgoknak több helyen van kontroll) na nekem ilyet nem is említettek, csak szélnek eresztettek anno...
2021. nov. 10. 10:25
 3/18 anonim ***** válasza:
41%
Ha most utána tudtál járni, akkor sem lett volna nehezebb. De persze könnyebb másra fogni.
2021. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Kolléganőm szorgalmasan hordta az éjszakait, mégsem használt, azt mondta neki a fogorvos, hogy állandóan hordania kellene éjszaka most is, sok évvel a fogszabályzás után. Nekem meg nagyobbak a fogaim, így nem férnek el egymás mellett úgy, ahogyan annak idején beszabályozták, a felső sor mindaddig kilógott a számból, amíg nem húztak ki onnan egy bölcsességfogat évekkel később, azóta a felső fogsorom beigazodott magától és befér a számba, az alsó sor nem fér el, nincs elég hely a fogaknak, nem nőtt annyit a csont, foghúzással lehetett volna helyet csinálni, de nem húztak gyerekkoromban. Nekem kb. 14 éve volt a fogszabályzásom.
2021. nov. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Retenciós ív alul-felül + éjszakai örökre és nem csak éjszaka, hanem amikor csak tudod, hordani kell, ha már nem jó, akkor újat kell csináltatni.
2021. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%
Mi a megoldás? Elmész és szépen megcsináltatod megint. Nem véletlenül adták az éjszakait, ha pedig eltört, akkor magadtól rá kellett volna jönnöd, hogy újat csináltass. Ha szemüveges vagy, gondolom abból is csináltatnàl újat, ha eltörne, ugyanúgy a kocsidat is megjavítod, ha baja van, a számítógépedet, ha szar, stb. Nem nehéz erre rájönni.
2021. nov. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%
Én inkább megműttettem a szememet, hogy ne kelljen többé szemüveget hordanom, drága volt, de sikerült, fizettem ennyit 15 év alatt szemüvegre is, és ki tudja, mennyit fizettem volna még, ha most nem csináltatom meg még 40 alatt, más meg kontaktlencsét hord szemüveg helyett, a fogszabályzással összehasonlítani rossz példa.
2021. nov. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%
Valakinek nem lehet műteni a szemét, olyan eltérés van és nincs más lehetősége, csak a szemüveg.
2021. nov. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
De a fogakat nem lehet úgy helyrehozni, mint a látást, erre még nincs alternatíva, a fogszabályozás nem az. Nekem is volt, nekem sem sikerült, több károm származott belőle, mint amennyi haszna volt. Egy vagyont hagytam már ott fogorvosoknak.
2021. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

A látást sem lehet minden esetben, látom nem sikerül felfogni.

A fogak esetében pedig ott van a műfogsor még mindig, de egy vak emberen, vagy akinek kiszúrják a szemét, azzal mit csinálnak?

2021. nov. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!