Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájdalom, de a fognak...

Fogfájdalom, de a fognak semmi baja az orvos, röntgen szerint. Ez hogy van most pontosabban?

Figyelt kérdés
A 36os fogamról van szó.(bal lenti sorba egy rágófog).Gyökértömés van benne,körülött levő fogakba is,a röntgen nem mutat cisztát,nem gennyes,de ha a fogamhoz érek iszonyúan fáj.A fogorvos azt mondta egy megoldás van,kihúzni...de miért HA EGYSZER A FOGNAK SEMMI BAJA.Mitől lehet ez a fájdalom?Ettem a napokban mogyorós csokit.Lehetséges hogy annyira ráharaptam arra a fogamra hogy nyomja a fő ideget?Az helyre jön még?Nem szeretném hiába kihúzatni,mert ugye nem nő vissza
2010. szept. 27. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez van egy bal alsó ötös fogammal. Gyökérkezelt, és főleg oldalsó nyomásra érzékeny, fáj kicsit. DE röntgen szerint semmi baja. Erre azt mondta a fogorvos (magán), hogy a gyökérkezelt fogak lehetnek ilyenek, úgy viselkednek, mint egy egyszer eltörött csont, ami örökké érzékeny maradhat. A beteg maga dönti el, meddig kívánja ilyen állapotban megtartani, mikor válik számára teherré a fájdalom, és akkor legfeljebb kihúzni lehet.
2010. szept. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszod...és a te esetedben mi lett?Kihúzattad?Erős a fájdalom,és nem tudom medig bírom még...mind reménykedek hogy enyhül és elmúlik ha egyszer "épp magyarázat nincs az okára"...már 4edik napja hogy tűrök fájdalomcsilapítókkal,de már nem tudom medig fogok...félek hogy be van a gyökér mentén gyulladva az íny,és az érzéstelenítés sem hat majd egy húzás esetén.Idén volt egy szájműtétem,3 bölcsességfog kioperálása,és azóta minden "komolyabb" beavatkozástól félek
2010. szept. 27. 09:57
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja...és ebből vagy 3 éve lett kiszedve az ideg...azt furcsállom hogy csak most jött elő ilyen gond,eddig nem is tudtam hogy létezik az a fogam...mármint ez a fájós.Túl hirtelen jött...
2010. szept. 27. 09:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem húzattam ki, mert nekem nem fáj annyira egyelőre. A helyedben még várnék vele, hátha javul, esetleg csak huzatot kapott vagy ilyesmi... de ha tényleg nagyon zavaró, akkor lehet hogy kihúzatnám. Én nem félnék a fájdalomtól, a mai injekciókkal semmit sem szoktam érezni, alsó fognál meg még sokkal kevésbé szokott kellemetlen lenni a húzás, mint felsőnél. Csak ugye az elveszett fog az örökké elveszik. Esetleg még megkérném az orvost egy gyökértömés-cserére, hátha használ.
2010. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!