Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okozhat-e a tüdőszűrő károsodá...

Okozhat-e a tüdőszűrő károsodást, a megtermékenyítést követő 7-11. napon. Ilyen korai szakaszban okozhat maradandó károsodást az esetleges babánál? Ha lenne itt röntgen-asszisztens, orvos, aki válaszol?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem, hogy lehetek terhes, és nem volt rajtam kötény.
2009. ápr. 20. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Rtg. asszisztens vagyok.

Bizonyára nem tudtad,hogy esetleg terhes lehetsz. A rtg. sugár a terhesség alatt nem ajánlott, a legveszélyesebb sajnos az első harmadban. Ha nagyon korai a terhesség, és tényleg ártott a sugár, akkor magától elhal a terhesség.

( Sajnos az ismerőseim között volt ilyen, aki szintén részt vett tüdőszűrésen és elvetélt.)

Azon csodálkozom, nem adtak kötényt! Nálunk kötelező, ha kéri valaki, ha nem!

2009. ápr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Itt nem szoktak adni.Kérni kell.

Pedig jobb amit ti csináltok.

Akkor úgy értem, hogy ha 1-2 hetes terhesség, akkor vagy ártott és elvetél - vagy nem ártott és egészséges efelől?

Mert még semmije nem alakult ki ilyenkor a magzatnak úgy tudom, és gondolom, hogy korrigálja, ha lehet a hibát.

2009. ápr. 20. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ilyen fiatal terhességnél ha külső hatás éri az embriót, vagy nem történik vele semmi, vagy elhal.
2009. ápr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó :) Megnyugtattál. Akár melyik jó, csak közbülső ne legyen!
2009. ápr. 20. 20:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy belekérdezek, de nekem mellkas CT-re kell mennem pár nap múlva és nehezen kaptam rá időpontot, viszont nem tudom biztosan, hogy terhes vagyok-e vagy sem (13 napja voltunk együtt a férjemmel és nem tudom, lett-e következmény). Ennek mi lehet a következménye?
2009. ápr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!