Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány évesen nem késő szerintet...

Hány évesen nem késő szerintetek fogszabályoztatni?

Figyelt kérdés
most vagyok 29F. Amilyen áron csinálják, kb kell 3-4 év, hogy összejöjjön a pénz rá, de gondolom addigra mégdrágább lesz.

2022. okt. 11. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Én úgytudom 25 év körül végetérnek a csontosodási folyamatok, innentő la fogak szabályozása is eléggé korlátozottá válik. Szerintem már csak az állásán lehet változtatni, de 1-2 centivel arrébbhúzni biztos nem lehet majd.
2022. okt. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nincs valaki növésben, akkor már kevesebbet lehet korrigálni. De hogy mikortól is van az, hogy már felesleges a fogszabi... Szerintem akkor, ha annyi fogad hiányzik, hogy már nincs értelme szabályozni.
2022. okt. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
keresztharapásom van, nincsenek hatalams rések meg ilyesmik
2022. okt. 11. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:

"Amíg fogak vannak a szájüregben, addig lehetőség van fogszabályozó kezelések véghezvitelére. Sokszor nem esztétikai, hanem funkcionális hibák (ízületi fájdalom, fogak kopása) kiküszöbölésére, vagy egy új fogpótlás elkészítéséhez szükséges a kezelést elvégezni." -> [link]


Nekem 30 évesen került le és azóta sem álltak vissza, van fix retainerem és kivehető fogszabim. Tökéletes lett az eredmény. Szerintem mindenképpen vágj majd bele, mert nagyon megéri.


Amúgy a fogak nem csontosodnak, mert inak tartják őket a helyükön, nem csontok. Ezeknek kell az új helyükön bekeményedni, ami a fogszabályzás idejének 2x-ese szokott lenni, de min. 2 év. Tehát ez teljesen független az életkortól.

2022. okt. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 29 évesen tetettem fel. Nekem torlódtak a fogak + harapasi rendellenesség.is volt. Nagyon szépen megcsinálták, megérte. Külön tok mázli, hogy a covid alatt végig maszkot kellett hordani, sokan nem is vették észre hogy van fogszabim :)
2022. okt. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!