Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Műtéti bölcsességfog húzás...

Műtéti bölcsességfog húzás után normális, hogy 11.napon is fájdalomcsillapítót kell bevennem úgy fáj?

Figyelt kérdés
Már volt varratszedés is 7.napon, doki szerint rendben van, csak nagy lyuk van még ott. Napi 2x1 Flektort kell innom még most is úgy fáj.

#Bölcsességfog,
2022. okt. 19. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
igen
2022. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem.


Normális esetben 3-4 napon belül múlnia kéne a fájdalomnak, a 11. napon pedig már elég erősen húzódnia kéne össze.


A gyulladást viszont megnézetném, mert az állhat a háttérben.


Nekem 25 percig műtötték a bölcsifogamat, megszenvedtek vele, de 3. naptól már minden gyógyszert elhagyhattam, olyan szuperül végezte a dolgát a doki.


A másik fogamnál másik helyre mentem az 2 perc alatt kinn volt, és úgy begyulladt, hogy 10 napra rá mehettem vissza, csináljanak vele valamit mert megőrülök.

Igen, a kedves másik doki valamit elkontárkodott "rutinhúzás" során.

2022. okt. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Gyulladásra gyanakszok. Ideg nem sérülhetett?


Nekem is műtötték. Csak aznap este kellett fájdalomcsillapító. Kinézetem volt borzasztó. 5 napig be volt dagadva a fél arcom, lila volt.


Egy másik után nem dagadt be, de napokig fájt. Azon a határon volt, hogy még birható volt fájdalomcsillapító nélkül, de azzal jobb. Hol vettem be, hol nem.

2022. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mind a 4 kint van, műtötték. 4/3 2-3 napig fájt úgy, hogy kelljen a flector,utána 6. nap már bármit ettem, kutyabajom nem volt. Bár ezeknél a húzás is simán ment

De az az egy, ami begyulladt, alig tudták kihúzni, beletört, lefogták a fejem és hárman ráncigálták, alig jött ki, na ott a fájdalom 3 hétig tartott intenzíven, rosszabb mint a húzás, mintha késsel vájkálnának az ínyemben folyton, flector sem segített sokat. Fogmeder gyulladás lett a vége, antibiotikum, minden reggel fertőtlenítő "pamacsot" tettek be, mászkálhattam hetekig. Mondjuk ez másoknál nem szokott ilyen hosszú lenni, nem ijedj meg, de szerintem sem stimmel valami, érdemes lenne hozzá vagy másik orvoshoz menni, csekkolja le, mi a helyzet.

2022. okt. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem az első műtét után volt ez, mint utóbb kiderült, ideget sértett az orvos, három hónap fájdalom és zsibbadás lett az eredménye.

A második műtétem most volt pár napja, ráadásul mindkettőt kiszedettem a bal oldalon egyszerre, mégsem fáj annyira, mint az előző. (Pedig sokkal rosszabb pozícióban volt a fogam, mint az előző műtétnél). Igaz, más helyre mentem, biztosan orvostól is függ, hogy milyen hosszú a gyógyulási idő.


Jobbulást!

2022. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!