Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után fájó nyirokcsomó...

Foghúzás után fájó nyirokcsomó normális?

Figyelt kérdés

Tegnap húztak ki jobb oldalon egy őrlőt. Szájzáram is lett, de mára az enyhűlt és a foghelye sem fáj.

Viszont a nyelés még mindig nehéz, a nyirokcsomóm is fájdogál.


Ez elmúlik vagy azt jelenti, hogy gyulladásban van és menjek vissza a dokihoz?



2022. okt. 19. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Teljesen normális, ne aggódj. Langyos sós vízzel öblögethetnél és gondolom kaptál antibiotikumot is.
2022. okt. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne öblögess se sós vízzel, langyossal főleg ne, de leginkább SEMMIVEL ne oblogess foghúzás után! 3. naptól lehet használni szájvizet, addig nem szabad zubogtatni a vizet, öblögezni, szivogatni, stb.

Antibiotikumot kaptál?

Szerintem "belefér", de azért az sosem gond, ha visszamész kontrollra/felhívod a dokit.

2022. okt. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hívd fel a kezelő orvosod, ezzel vissza kell menni és megtisztítja a sebet. Ha a nyirok begyulladt lesz genny is és kell antibiotikum.
2022. okt. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor felkeresem a körzetest. Mert szájsebészeten voltam ezzel, de ott nem kaptam antibiotikumot.
2022. okt. 19. 15:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt az intézményt keresd fel, aki kihúzták!
2022. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!