Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi állhat állkapocs ropogás...

Mi állhat állkapocs ropogás hátterében?

Figyelt kérdés

Multkorában vettem észre, hogy ásításnál az állkapcsom roppant egyet jobb oldalt. Evésnél is előfordult, nem mindig de néha roppan és fáj is. Próbálgattam nagyra nyitni a szám és még csikorgott is az állkapcsom, de nem állandó ez sem. Mi okozhatja?

Multkorában voltam fogorvosnál, tömtek jobb oldalt, előtte inkább bal oldalon rágtam egy darabig míg meg nem lett a fogam csinálva. Lehet köze hozzá? Attól tartok nehogy beakadjon itt nekem. Tippek esetleg?



2022. okt. 27. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem a fog az!
2022. okt. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit lehetne tenni ezellen?
2022. okt. 27. 11:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Shemmit, írnak Kálciumot stb
2022. okt. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Megváltozott a harapásod kicsit, alacsonyabban zárhat. Növelni kell a fogak méretét újratömésekkel, hogy magasabban záródjon az állkapcsod.
2022. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vannak olyan fogorvosok és szakorvosok akik az állkapocs ízülettel foglalkoznak. Készítenek pár rtg képet és felmérik az ízület állapotát. Semmi kellemetlen nincs ebben a vizsgálatban 4 képet készítenek más helyzetben. Lehet porc kopásos van, vagy valamitől kimozdult az ízületi fej a helyéről ez lehet az ízületi szalag megnyúlásátol is.
2022. okt. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezesetben hogyan kezelik?
2022. okt. 27. 17:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Terápia, izom tornáztatás.
2022. okt. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!