Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Száj zsibbadás?

Száj zsibbadás?

Figyelt kérdés

Kissé hosszú lesz, de köszönöm, ha valaki elolvassa és válaszol.

Nagyjából 1 éve történt, hogy begyulladt a bal alsó (szemfog melletti) fogam, ez úgy jelentkezett, hogy nagy fájdalmat éreztem az alsó ajkamban, majd elkezdett zsibbadni. Ez a zsibbadás legalább 1 hónapig tartott, voltam magán fogorvosnál (TB-ben nem bízok, főleg ezzel a problémával) ahol kitisztították és több alkalmi kezelés után rendbe is hozták az érintett fogat. Viszont az alsó ajkam bal fele és alatta az áll területén még hónapokig teljesen érzéketlen volt, hideget, meleget nem éreztem.

A zsibbadás lassan elmúlt, bár időbe telt, mire visszatért az érzékelés abba a területbe. A fogorvos azt mondta, hogy valószínűleg a gyulladás elnyomta, károsította az egyik ideget, és sajnos ez nem egy gyorsan gyógyuló dolog. Ajánlotta, hogy Milgammát szedjek maximum 2-3 hónapig, amit meg is tettem.

Azóta már kb. 1 év telt el, de még mindig nem jött teljesen rendbe az a terület. Alapvetően már nem érzem a zsibbadást, csak enyhe zsibongást néha. Viszont olyan is előfordul, amikor az alsó ajkam bal fele hirtelen elkezd fájni, ami egy erős nyomó érzés, de erős fájdalom. Szerencsére ez ritkán jelentkezik, de egyáltalán nem nyugtat meg. Illetve a mai napig, ha hozzáérek ahhoz a területhez, kissé még mindig fura, mintha halványan még mindig zsibbadásban lenne.

Van egy-két barátom, akinek szintén volt hasonló problémája, de nekik pár hónapon belül teljesen helyrejött ez.

Aki ért ehhez, helyre fog ez jönni még valaha teljesen, vagy ne is reménykedjek? Esetleg próbáljam megint elkezdeni szedni a Milgammát, hátha elmúlik tőle? Neurológusnál nem voltam, de nem is tudom, hogy mit tudnának ott tenni ezzel (műtétet nem szeretnék emiatt).



2022. nov. 19. 22:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy egy perifériás idegsérülésed lehetett, aminek sajnos lehetnek maradványtünetei, pl. bénulás, zsibbadás, bizsergés. Ezt nem lehet tudni, hogy idegvongálódás teljesen meggyógyul-e vagy sem, de a Milgamma az javítja az idegek állapotát.
2022. nov. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!