Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fáj a fogam hideg vagy...

Ha fáj a fogam hideg vagy meleg borogatást tegyek rá?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Jegeld! Minden gyulladásra csak hideget!!!
2010. szept. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából nő a bölcseesség fogam,amitől aztán fáj mindenem!A fogsorom a szemem a fejem,szóval nagyon gáz!Már alig látok..
2010. szept. 29. 19:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom pálinkával öblögess, és rágj kenyér héjat, nekem is ezt ajánlották, igaz tünetileg de használt :) aztán másnap elmentem dokihoz, megkönnyebültem. Gyógynövényes gézt rakott rá, vagy valami ilyesmi, az levette a gyulladást.
2010. szept. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha jeget raksz rá akkor legfeljebb magad alá vizelsz a fájdalomtól. a meleg szóba sem jöhet. tömény alkohol, aztán orvos.
2010. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Habár nekem 2 bölcsességfogam van eddig,de egyik se fájt vagy ilyesmi. Viszont nálunk is a pálinkás megoldás a befutó, amit aztán le is nyelhetsz,így aztán még jobban csillapítja. De a legjobb,ha összetörsz egy szegfűszeget, nem túl apróra és egy kis vizes gézzel rányomod a gyulladásra.Rajtahagyod pár percig és cserélgeted mindig.

Elvileg ez leviszi a gyulladást, mert a szegfűszegnek ez a második legjobb tulajdonsága=)

2010. szept. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de szoptatós anyuka vagyok,ugyhogy nem nagyon innék,meg amúgy sem tartunk itthol ilyesmit.Délután megyek dokihoz,de addig megpróbálom szegfüszeget.
2010. szept. 30. 08:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kiszedetném azt a fogat, akármilyen jó is. Nekem is évekig nőtt, főleg terhességem és szoptatás alatt indult be, aztán mindig megállt a növésben. Seperc alatt kikapták, és örülök, hogy megszabadultam tőle. :) Érzéstelenítőt pedig kaphatsz szopi alatt.
2010. szept. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ha az íny begyullad, még nem feltétlen kell kihúzni.

Nekem nagyon sokszor begyulladt régebben, főleg az alsók, és leggyakrabban akkor, amikor fájt a torkom egy-két napja. Legtöbbször néhány nap alatt teljesen elmúlt, legfeljebb 1-2 fájdalomcsillapítót vettem be. Ha meg az nincs kéznél, rágógumi, vagy akár egy darab összegyűrt papírzsepi rágcsálás is jót tesz.

Mikor már nagyon untam, hogy egyre gyakrabban fáj, elmentem fogorvoshoz. Kaptam érzéstelenítőt, és kivágott egy darabkát az ínyemből, hogy nyugodtan nőhessen tovább a fog, és ne szoruljon be alá a kaja. Azóta egyszer sem fájt.

2010. okt. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! NE ÖBLÖGESD! Nekem néhán hete nagyon fájt, azthittem belehalok, de fogorvoahoz mentem addig pedig algopyrinnel vészeltem át. Ha fáj semmikép nem szabad öblögetni! Ha fel van dagadva akkor viszont csak egy 10-15 percig a jeget szájon kivül kell borogatni!
2018. márc. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!