Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A képen látható gyökérkezelt...

A képen látható gyökérkezelt fog egy olyan fog, aminek két gyökere van a kép alapján, az egyik gyökérben két gyökércsatornával?

Figyelt kérdés

[link]


Nem teljesen egyértelmű nekem. Ez ugyebár egy alsó első nagyörlő. Gondolom a két közvetlen egymás mellett lévő fehér csík nem két külön gyökérben van, hisz én úgy látom, mintha egyben lenne. Egyáltalán egy fogorvos látja egy ilyen röntgenen, ha harmadik gyökere is van egy fognak. Vagy azt egy intraorális röntgenen látja?



2022. dec. 2. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A röntgen 2 dimenziós képet mutat a 3 dimenziós fogról. Valójában 3 gyökere van ennek a fognak, mindegyikben egy gyökércsatornával. De van olyan is, hogy 2 gyökércsatorna van egy gyökérben.

Egyébként intraorális röntgenen is pontosan ugyan ezt látná.

2022. dec. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor ezek szerint egy röntgen alapján a fogorvos maximum 60 százalékos eséllyel látja csupán, hogy van-e valami gond a fognál vagy nincsen. Nem is értem, hogy mondjuk egy fogászati gócot miért egy sima panoráma röntgennel zárnak ki és nem CT-vel. Szóval egy röntgen nem sokat ér.
2022. dec. 2. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!