Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a bölcsességfog azért okoz...

Ha a bölcsességfog azért okoz problémát mert nyomja a mellette lévő fogat, akkor miért nem elég ha a mellette lévő fogat hozzák ki?

Figyelt kérdés

Nem nőtt ki a bölcsességfogam és mellette van egy régi gyökérkezelt fogam, amiről hiányzik a fél fog. Beszéltem a körzetisemmel, de nem értettem hogy ilyenkor miért nem elég ha azt húzzuk ki, hiszen az fájdalommentesebb lenne mint egy olyan bölcsességfog kiszedése ami ki sem nőtt és vésni kell.

Nem akartam szegényt már zaklatni a kérdéseimmel, de nekem egyszerűbbnek tűnne, hiszen elvileg azért okoz panaszt az az íny alatt lévő bölcsességfog mert nyomja azt a másikat.

Tudja valaki esetleg , hogy miért nem megoldható ez ilyenkor?

Inkább lemondanák arról a fogamról csak hogy ne keljen vésni, meg ne szenvedjek két hétig. Járt már valaki így? Régen emlékszem ez bevett szokás volt hogy a kevésbé macerás 7-es húzták ki inkább hogy elférjen a bölcsességfog.



2022. dec. 7. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
A bölcsességfoggal több gond van, meg lesz is, ha kint sincs rendesen, tapasztalat. Jobb megszabadulni tőle, mégha macerásabb is, főleg ha pont az nyomja a másik fogat.
2022. dec. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez csak attól függ milyen a bölcsességfog pozíciója. Ha ferdén nő vagy romlott akkor azt kell sajnos kivenni. Nekem szinte teljesen fekve van az állkapcsomban így ha nőni támad kedve akkor félig kijőve biztos hogy romlani fog. Nagybátyámnak meg tudták oldani h a leghátsó nagy őrlő fogat vették ki mert úgy álltak.
2022. dec. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nekem is fekszik. Alapból nem félek a fogorvostól hiszen mindig mentem ha kellett ha nem. Ez a régi gyökérkezelt fogam kezdett el érzékeny lenni.
2022. dec. 7. 20:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Attol hogy a bolcsessegfog nem nott ki az nem jelenti azt, hogy nem lehet szuvas, lyukas es hogy ne lenne problemas. Okozhat kulonfele gyulladasokat a szervezetben. Inkabb lemondanal a hetes fogadrol csakhogy a bolcsessegfogat ne kelljen kiszedni? Szerintem barmelyik foghuzas kellemetlen es ez alol a bolcsessegfog sem kivetel meg akkoris ha vesni kell. Teljesen kibirhato a fajdalom es sokan tuleltek nem haltak bele a fajdalomba. Csak ezert szerintem ne mondj le a masik fogrol.
2022. dec. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az a vicces , hogy egyszer húzták már a fogam és egyszer gyökérkezelték is. Nem volt kellemes, de nem is mondhatnám hogy különösebben fájt. Másnapra már kutya bajom nem volt. Viszont a még ki nem nőtt bölcsességfog műtétekről nagyon rosszakat hallani. Még maguk a fogorvosok is mondják , hogy azért az egy-két hét. (ami az én esetemben eleve táppénz, mert nehéz fizikai munkát végzek és nyilván nem fogok tudni bedagadt arccal dolgozni). Akiknek volt ilyen, azok mind azt mondják, hogy nem lehet összehasonlítani egy gyökértöméssel vagy egy sima foghúzással...Ezért félek ennyire...:S
2022. dec. 8. 21:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt ki nem nőtt bölcsességfog műtétem. Helyi érzéstelenítéssel végezték és végig éreztem ahogy feszegetik ki a fogat az állapcsomból. A gyökere bele is tört. Kisműtét de a bevérzés veszély miatt egy éjszakát bent kellett maradnom a szájsebészeten. Kegyetlenül fájt mikor kiment a lidokain hatása. Utána szájzárat kaptam, 3 napig csak karikázott banánt tudtam enni mert az fért be. Az arcom bedagadt, bekékült mint akit összevertek. Nem kívánom senkinek. Ez az egyik oldali fog volt, fogszabályzás után a doki javasolta, de azt mondtam hogy majd a másikat kihúzatom ha gondot okoz de én nem megyek neki egy ilyen műtétnek önszántamból még egyszer.
2022. dec. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó...hát igen....azoktól akiknek nem nőtt ki kb csak hasonló sztorikat hallottam illetve olvastam...én is meggondolom még százsor. A röntgen szerint góc nem látható, a fájdalmat nyilván az provokálja, hogy nyomja a bölcsességfog a másikat. Arra gondoltam, hogy ha megszabadulnék attól az ősrégi gyökérkezelt félig letörött fogamtól, akkor nem lenne mit nyomnia a bölcsességfognak és talán akkor megszűnne a fájdalom. Ha most az az egy 7-esem hiányozna az még talán elviselhető. Valaki soha nem csináltatja meg, ha csak egy hiányzik.
2022. dec. 9. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!