Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Géz lehet a fogam helyén?

Géz lehet a fogam helyén?

Figyelt kérdés
Szóval kb egy órája húzták ki egy fogamat és már kivettem a gézt amire rá kell harapni, hogy elálljon a vérzés. De most olyan mintha a fog helye tele lenne tömve még pluszban gézzel. Bocsánat a hülye kérdésért de húzták már fogamat és korábban nem fordult még ilyen elő, hogy oda bármit is tömködtek volna 😂 Szóval ha gézzel van betömve a lyuk, akkor hogy kell onnan kiszedni és mikor? Mert nem nagyon tűnik úgy, hogy az magától ki akarna onnan jönni, félek ha kiszedem azt a dugót újraindul a vérzés

2022. dec. 9. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az vérdugó, nem géz. Éppenhogy a vérzést akadályozza meg. Ne piszkáld. Majd ha ideje lesz, eltűnik magától.
2022. dec. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy gyógyszeres csík? Nem kell vissza menned? Nem mondtak semmit?

Csak úgy géz nem lehet benne.

2022. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A húzás helyén ugyanúgy var keletkezik, mint egyéb testrészeken, csak az ínyen ez szürkés/fehér színű. Fontos, hogy NE piszkáld vagy szívogasd! Pár napig kerüld a tejtermékeket, a túl forró dolgokat!
2022. dec. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es, annyit mondott a fogorvos, hogy “vérzéscsillapítót” tesz oda, bocs hogy tájékozatlan vagyok annak ellenére, hogy pár fogamat kihúzták már, de mi az a gyógyszeres csík? A vérzéscsillapítót én úgy értettem, hogy egy összehajtott gézlap, mint eddig, amit majd kiveszek és kész….Visszamennem panasz esetén kell.

Viszont egészen biztos, hogy az nem vérdugó…

2022. dec. 9. 10:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Márpedig akkor az vérdugó.

Keress róla képeket a neten. Nyugodtan lehet az világos színű is.

2022. dec. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4

Akkor mégicsak mondott róla valamit a fogorvos, csak lehet hogy nem mondta végig vagy nem hallottad a végét. Valószínűleg gelatampot rakott a sebbe vagy valami hasonlót. Ezt nem szabad kiszedni, felszívódik magától.

2022. dec. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
egy kis szivascs lehet az, amit a foghúzás helyére tesznek be olyakor. vérzést csillapít, segíti a sebgyógyulást, magától felszívódik.
2022. dec. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6-os és 7-es válaszoló: igen, azt raktak bele, ilyen kis szivacsot.
2022. dec. 10. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!