Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik fajtát választanátok a...

Melyik fajtát választanátok a 2 féle fogpótlás közül?

Figyelt kérdés
Sajnos az alsó fogsor jobb oldali első nagyőrlőjét el kellett távolítani. Nem szeretném, hogy az a hely üresen maradjon. A híd vagy az implantátum lenne a jobb választás a pótlásra? Szomszédos fogak teljesen épek így a híd megfelelő lehetne, de még csak 27 éves vagyok így egy implantátum viszont biztosan örökös megoldás lenne.
2022. dec. 14. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Hídnál a mellette lévő fogakat gyakorlatilag tönkreteszik a csiszolással.
2022. dec. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

"egy implantátum viszont biztosan örökös megoldás lenne"


Ez egyáltalán nem igaz.


"Hídnál a mellette lévő fogakat gyakorlatilag tönkreteszik "


Ez azért óriási túlzás! Attól önmagában nem megy tönkre a fog, hogy lecsiszolják hídhoz.


Ha anyagilag belefér neked, és a csontszerkezeted megengedi, akkor egyetlen egy fog pótlására implantátumot választanám.

2022. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát az implantra van pénzed és nem félsz a műtétől,akkor mindenképp vágj bele.Híd akkor jó,ha nem akarod a műtétet és a mellette lévő fogak nem egézségesek,mert akkor kapnak egy erős borítást tömés helyett.Meg annyi előnye van még hogy a csont sorvadást megállítja az implant,szval a többi fog tartószerkezete nem gyengül az évek alatt
2022. dec. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosként válaszolok

Ilyen szituációban mindig azt szoktam mondani, hogy a hídnak inkább akkor van értelme, ha a mellette lévő fogak eleve tömöttek is, így nem nagy az egészséges foganyag veszteség. Tehát, ha a csontozatod engedi, én az implantátumot ajánlanám. Nyilván mindkettőnek megvan az előnye, hátránya, a tisztítás viszont vitathatatlanul mindkettőnél nagyon lényeges, tehát egyikre sem mondhatjuk azt, hogy "örökös megoldás", ha alapvető játékszabályok nincsenek betartva.

Az mondjuk költői túlzás, hogy a csiszolással tönkretesszük a szomszédos fogakat. Bármily hihetetlen, mi sem szeretnénk börtönbe kerülni azzal, hogy szánt szándékkal tönkre teszünk valamit, a pacientúrámból élek, érdekem, hogy a beteg elégedett legyen és visszajöjjön hozzám, vigye a jó híremet. Igen, vannak a csiszolásnak kockázatai, de az legyen világos, hogy minden invazív beavatkozásnak lehetnek szövődményei, így például az implantátumnál is bőven lehet számolni bizonyos kockázatokkal. Nyilván a saját foganyagnál nincs jobb, ezért sem ajánlom olyan szitukban a hidat, ahol tök ép egészséges fogak csiszolásáról van szó, de ez mindaddig igaz csak, amíg a beteg alkalmas implantációra. Ha nincs elég csontállomány, ha eleve a rossz szájhigiénia és következményes fogágybetegség miatt veszítette el a fogát, ha diabéteszes láncdohányos, akkor egy ép eszű orvos nem fog neki semmit sem beültetni.

2022. dec. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is (2-es) fogorvosként válaszoltam, de nem tetszett a "jónépnek" a válaszom.
2022. dec. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!