Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tiszta afta, kicsi fekély a...

Tiszta afta, kicsi fekély a nyelvem, nagyon fáj. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Elsősorban az okát kellene keresni. Valószínűleg valami gyomor- vagy bélprobléma okozza, azok ütköznek ki a nyelven. Ha elmész háziorvoshoz, ő ad beutalót a megfelelő helyre.
2010. okt. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem térképnyelved van?

Nekem sajnos az van és nem lehet csinálni vele semmit...

2010. okt. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Homeopátiás szer segíthet Borax a neve. apró édes golyócsák, egyszerre öt szemet kell belőle elszopogatni. Kamilliateás öblögetés, az is hatásos.
2010. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy gyomorbaj lenne. Nekem is volt ilyenem vagy két éve. Borzasztóan fájt. Voltam orvosnál vele és azt mondta, hogy ezt valakitől elkaphattam, és írt rá valami ecsetelőt. Azzal kellett kenegetni. Nagyon finom volt amúgy, vaníliás ízű. Ja, és egy nap kb. ötször mostam fogat. Pár nap alatt elmúlt, de addig enni sem tudtam.
2010. okt. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most ment át rajtam ez a hányásos-hasmenéses vírus, mellé csúnya köhögés, szóval valószínű ez az oka. Most kamillateát iszok, és Sensodyne-vel mosok fogat. Remélem hamar rendbejön, mert nagyon fáj.
2010. okt. 2. 13:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Kicsit öblögetni kellene szájvízzel is. (pl: corsodyl)
2010. okt. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ecsetelni Corsodyllal is , plussz immunerősítőt enni, mert az afta nagyon sokszor a legyengült immunrendszer miatt kön ki.
2010. okt. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Sajnos az aftával nekem is elég régóta van dolgom. Ez, az én tapasztalatom szerint, az a betegség ami gyógyszer nélkül két hét, gyógyszerrel 14 nap alatt gyógyul. Igazából csak a fájdalmat tudtam csökkenteni. Régebben a Glycosept oldatot használtam, mert a többi szerrel ellentétben ez legalább a fájdalmat csökkentette. Sajnos egy ideje már nem lehet kapni. Mióta a Glycosept nem kapható, fájdalomcsillapításra az orvosi vényre kapható lidocain sprayt szoktam használni. Fültisztító pálcikára fújok belőle és csak az aftát kenem be vele. Az aftát nem gyógyítja, viszont legalább enni tudok. Gyógyszertárban lehet kapni orvosi vényre ezüstnitrátot, de ezzel nagyon óvatosan kell bánni. Én nem is használtam csak egyszer. Az aftával kapcsolatban szerintem érdemes lenne tájékozódnod a neten. Ha beírod a keresődbe akkor a találatok között biztosan fogsz több hasznosat és érdekeset is olvasni. Ilyen érdekesség, hogy akinek szokott aftája lenni az nem lesz herpeszes és, hogy az aftát sokminden kiválthatja pl.: savanyú dolgok, dió, mogyoró, napraforgó.
2010. okt. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A kicsi lányomnak már voltak aftái, de nem csak a nyelvén, hanem az egész szájüreg tele volt. Vagothyl oldatot kapott, ezzel ecsetelni kellett, és a fájdalom csillaptására Cataflam cseppet.
2010. okt. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hatékony rá a Corsodyl és a Buccagel,egy hét alatt elmúlik tőle!
2010. okt. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!