Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy lehet az, hogy ugyanarra...

Hogy lehet az, hogy ugyanarra a fogsorra az SZTK-s fogorvos ezt mondja, a magán meg azt?

Figyelt kérdés
Az SZTK-s doki szétaláz, hogy milyen rosszak a fogaid, mennyire gáz, hogy így elhanyagoltad, a magándoki meg azt mondja, hogy egyáltalán nem vészes, egy 2-3 alkalmas kezeléssel minden probléma megoldható?

2023. jan. 5. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég gyakori, hogy azonos szakterületen tevékenykedő orvosok máshogy értékelnek egy-egy esetet. Ez más szakmákban sincs másképp.
2023. jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Az SZTK-s őszinte, a magán meg üzleti lehetőséget lát benned, ezért nyugtatgat.


Vagy azt gondolod a végletekig lehet "mentegetni" valamit?


A fogad egy "szerv", ugyanúgy ahogy a többi szerved is FUNKCIONÁLNIA kell, nem csak elhelyezkednie a testedben.


A "magánorvos" felfogása szerint az üvegszem is tökéletes szem.


Ezzel mindent elmondtam.

2023. jan. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyébként még annyit jó ha tudsz, hogy a fogszuvasodás egy hosszantartó hiánybetegség egyik tünete, nem kizárólag a fogmosáson meg a fogkrémen múlik, hanem a táplálkozási szokásokon is...


Mennyi nyers zöldséget eszel?

Menyi VIZET iszol?

Mennyi nyers diót, mákot fogyasztasz?


Az sem mindegy mit hogyan és mikor eszel aztán még a káros szenvedélyekről szó sem esett...

2023. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amoxicilin tartalmú gyógyszerek, meg a hosszantartó aspirin szedés is fogszuvasodáshoz vezet, de énszerintem az édesítőszerek is.
2023. jan. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát én a 10 perces ventillálást, megszégyenítést (úgy, hogy a hangját is felemeli) nem nevezném őszinteségnek, inkább bunkóságnak tartom. A fogszuvasodás egy betegség, amiről lehet, hogy az ember tényleg nem tehet. Pl. arról, hogy a szüleim nem tanítottak meg fogat mosni (8 évesen kezdtem el magamtól, mert addigra jött meg a saját felelősségtudatom), meg nem tudtak a szegénység miatt megfelelő minőségű élelmiszereket biztosítani nekem, arról nem én tehetek. A tüdőrákos embernek se mondják, hogy szégyellje magát, amiért 30 évig dohányzott. Magától is belátja, hogy rossz döntés volt, épp elég neki ez a teher, nem kell mellé a megszégyenítés még másoktól is. Főleg nem egy orvostól, aki elvileg segíteni akar. Aki segíteni akar, az ne szégyenítsen meg. Kedvesnek és megértőnek lenni nem fáj.
2023. jan. 5. 10:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy összetett kérdés. Az első lehetséges ok, hogy egyszerűen nem minden fogorvos jó szakember. Nehéz megtalálni a megfelelőt, akinek helyén van a szaktudása, és emberként kezeli a betegeit. De az is lehet, hogy egyszerűen más a szakterületük, így másképp értékelik ki a helyzetet. A másik, hogy egy sztk és egy magán fogászat eszköztára általában összehasonlíthatatlan. Magánban jellemzően több a modern eszköz, amivel gyorsabban, jobb eredményeket lehet elérni. Sztk meg alap ellátásokra van berendezkedve, úgy ahogy. Lehet egy fogorvos ügyes, nagy tudással, ha nincs mivel dolgozni. Illetve magánban több idő jut a betegekre, sztk esetén sokszor érezhető, hogy x db körzetet muszáj ellátni, futószalagon kb.
2023. jan. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gerelyke44 ***** válasza:
A 2-es válaszoladóval értek egyet annyi kiegészítéssel, hogy éppen rossz napja volt a dokinak vagy nem volt kedve dolgozni stb. :)
2023. jan. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy, nálam pont fordítva szokott lenni. Az SZTK-s orvosok mindig mondták, hogy mit keresek én itt, milyen jók a fogaim, a magánban meg nem győznének mindenfélét rámsózni. Szerintem leginkább orvos-és üzletpolitikától függ, hogy ki mikor mit mond. Én mondjuk SZTK-ba már régóta nem járok, mert legutoljára szivárgó tömést raktak be, és az összes tömésem, amit ott kaptam, 1-2 éven belül aláromlott vagy kiesett. Szerintem az sem egy nagy szakember, akihez tartozom, de ha az anyaga ennyire sz*r, akkor ez ingyen sem kell. Csak azt sajnálom, hogy idén januártól már 9600 Ft egészségbiztosítási járulékot kell fizetni, de minek, ha az embernek kedves az élete, magánba próbál menni.... Amúgy, magánfogorvosból is van egy csomó, legközelebb menj egy másikhoz, ott sem feltétlenül jó mindenki.
2023. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!