Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sok rosszfog,elhanyagolt fogak?

Sok rosszfog,elhanyagolt fogak?

Figyelt kérdés

Az alsó fogsoromon hátul a 2.nagyörlő fogam nagyon rossz mindkét oldalon,szinte teljesen el vannak tűnve.

ezen kívül talán még 1-2 kisebb lyuk lehet másik hátsó fogakon,illetve fogkőlevétel sem ártana.

10 éve nem voltam fogorvosnál, mert kisebb koromban anyukám hobbija volt engem fogorvoshoz vinni, aki ismerten hárpia volt és minden alkalommal nagyon megkínzott,fájdalomcsillapító nélkül. Egy életre szóló traumát okozott. pár éve megpróbáltam elnenni (akkor kezdődött a hátsó fogak elromlása), de pánikrohamot kaptam és hazamentem.

Most már nagyon szeretném rávenni magam,mert nem szeretném,hogy még több rossz fog legyen.

Az biztos,hogy magánhoz mennék,nem SZTK-ba.

tudtok mondani esetleg a fővárosban olyan magán fogászatot, ahol türelmesebben tudják kezelni a pánikolósabb betegeket,illetve ahol nem néznek le az előbb említett 2 nagyon rossz állapotú "fog" miatt?

(szerintem ezeket húzni sem lehet már,csak szájsebészeten)

26N



2023. jan. 3. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam mint Te, amíg úgy el nem kezdett fájni a fogam hogy majd besz*rtam, komolyan úgy voltam vele ha a vadász kilövi a fogamat, az sem érdekel. Ha majd így jársz véletlen, át fogod érezni, de ne várd meg nem jó!


Persze ünnepek, hétvége; irány a Szentkirályi utcai borzalom ahol kb. Josef Mengele rendelt, mondta hogy gyökérkezelni kell, gondoltam magamba hát azt nem Te fogod… Elmentem a Teleki Dentalhoz (semmi reklám, de ha olvassák, jöhet a szponzoráció :) ) végül mert az nyitva volt, kedves volt a soki nagyon, szerintem hamar levágta hogy eddig RETTEGTEM a fogorvostól, most meg megszívtam. Mondta hogy gyökérkezelés, fog fúrás stb, érzéstelenítés (tűfóbiám is van) hát azt hittem pezsgőt bontok, de ahogy elméláztam azon, hogy kell-e ez nekem, úgy rákezdett megint, hogy azt hittem én fúrom ki. Érzéstelenítőt megkaptam (kb mintha megszúrod fogpiszkával az inyedet) és hát hatott, onnét már azt sem éreztem amikor fúrja a fogam, majd kaparja ki az idegeket… 4 alkalom, 120k forint, ha előbb megyek pár hónappal (fájogatott egy éve, csak nem ennyire) megúszom töméssel, ha várok 2-3 napot begyullad és szájsebészes kalapálás… Szóval ne várd meg! :) Az összes fasza doki magánban van, megszokták már az ilyeneket mint mi :) Le sem néztek, kedvesek voltak. Minél előbb mész, annál nagyobb eséllyel menthető

2023. jan. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

és első alkalommal pl csak fogkőeltávolításra is elmehetek? tehát hogy csak a fogkövet szedik le annak ellenére hogy vannak azok a rossz fogak?

Mert attól félek a legkevésbé és így első alkalommal legalább akkor egy jó élmény maradna,tehát szívesebben mennék majd vissza.

2023. jan. 4. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!