Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem lesz baj ha nem pótolom a...

Nem lesz baj ha nem pótolom a hiányzó fogakat? Nektek hiányzik fogatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Novemberben volt foggyökér húzásom.

A családomnak nem úgy van anyagi helyzete. És én nekem itt ahol lakom nincs munka lehetőség. És nekik is volt már húzva egy pár foguk. És sosem pótolták őket. A tesómnak teljesen össze húzodott annyira ott az ínye ahol húzva volt. De az már jó pár éve volt már.


Ettől nem lesz baj ha nem pótolom igaz? Nektek hiányzik fogatok? Nem zavar hogy nincs ott fog?


2023. jan. 6. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Dehogy baj, a munkanélküli tengődéshez direkt passzol az igénytelen, hiányos fogsor.
2023. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Attól, hogy valaki nem úgy áll anyagilag nem azt jelenti, hogy valaki munka nélküli. De azt hiszem ezt egyes emberek mint te nem veszik számításba, hogy nem mindenki gazdag itt Magyarországon. Átlagosak vagyunk, nem pedig szegények.....
2023. jan. 6. 21:47
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

"És én nekem itt ahol lakom nincs munka lehetőség." Ezt munkanélkülinek hívják.

Mondjuk el lehet költözni olyan helyre, ahol van munka.

És de, a foghíjas fogsor nagyon igénytelen,

2023. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Nekem is hiányzik egy fogam, pont fennt, és elől, ahol a legfeltűnőbb. Soha életemben nem voltam fogorvosnál és nem is fogok elmenni. Ha az az ára, hogy elkeruljem a szenvedest, hogy így nézek ki, akkor bevállalom.
2023. jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, én munkanélküli diák vagyok. És diák munka lehetőség nincsen. A családomban mindeki másnak van munkája.
2023. jan. 6. 22:08
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Ha látszik mosolygás közben,tehát elöl van, akkor azért érdemes lenne pótolni, ha egyszer összejön rá pénz, mert igénytelen és elhanyagolt megjelenést mutatsz így, ráadásul munkakeresésnél, stb. is hátrányba hozhat.

Ha viszont nem szembetűnő, akkor meg kit érdekel. Én sem más szájában nézelődök, amikor vele beszélek. Ez Magyarország, itt sajnos nem mindenkinek van lehetősége meg pénze mindenre, amire kellene. Pótolni amúgy bármikor lehet. Nálunk is több mindenkinek volt foghúzása, sosem pótoltattuk. Nem volt vele semmi probléma. Ha viszont beszéd közben feltűnő helyen lettek volna, akkor pótoltattuk volna, mert azért az esztétika fontos.

2023. jan. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Ha diák vagy, akkor a fogmegtartó kezelések (pl évente 2x fogkő leszedés, fogtömés, gyökérzelés) ingyenesek számodra. Használd ki ezt amíg így van, rendszeresen látogasd a fogorvosod, és akkor nem kell majd kihúzni a fogaid. Nekem nem hiányzik egy fogam sem, így nem tudok személyes tapasztalatot írni, viszont fogászaton dolgozom. Minden hiányzó fog probléma, és érdemes pótolni. Ez a "más se pótólja, akkor minek" nem jó hozzá állás. Esztétikailag, és funkcióra is egyre rosszabb lesz, minél több fog hiányzik. Most ettől még dől össze a világ, és érthető, hogy nem mindig van pénz mindenre. Csak arra akartam kihozni ezt, hogy élni kell a megelőző lehetőségekkel.
2023. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hátul van fent mind két oldalon a első örlőfogaim vannak kihúzva. Ezek nem látszanak amikor beszélek, mosolygok.
2023. jan. 6. 22:31
 9/11 A kérdező kommentje:
Vagyis, nem annyira látszódnak.
2023. jan. 6. 22:43
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
4: Ha sosem jártál fogorvosnál, hogy nézhet ki a szád? Fogkő, szuvas fogak minden mennyiségben? És amikor az összes kirohad, akkor majd tejbegrízen élsz?
2023. jan. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!