Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány fogad hiányzik?

Hány fogad hiányzik?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nekem ki lett húzva két fogam hátul. Jobb oldalt a felső első nagyörlő. És baloldalt felül szintúgy az első nagyörlőm. Sajnos teljesen eltörtek, így muszáj volt kihúzni őket. :( De egyébként ápolom rendesen a fogaimat. Ezeket egészségügy szempontjából kell pótolnom?


Nektek hány hiányzik? Vagy mennyi van pótolva?


19/L



2022. nov. 16. 00:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ezeket egészségügy szempontjából kell pótolnom?"


Igen. A foghúzás körüli fogak elbillenhetnek, illetve túlterhelődhetnek.

2022. nov. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Anonimpp1 ***** válasza:
100%
Szerencsére csak a 4 bölcsesség fogam hiányzik és azt is egészségügyi szempontból kellet el távolítani hogy ne nyomja össze a fogsorok 27/F
2022. nov. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok, mióta élek szenvedek a fogaimmal. N
2022. nov. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Mennyi idő után kezd el torlódni?
2022. nov. 16. 00:48
 5/21 A kérdező kommentje:
Vagyis elbilleni a fog?
2022. nov. 16. 00:56
 6/21 A kérdező kommentje:
Meg ha pótolom mivel tegyem? Vagy jó a fogszabályzó is erre?
2022. nov. 16. 01:01
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Eddig 24 fogamat vesztettem el, jelenleg 28 van.
2022. nov. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyi idő után kezd el torlódni? Vagyis elbilleni a fog?"

Hónapok, 1-2 év, nincs erre ökölszabály.


"Meg ha pótolom mivel tegyem? Vagy jó a fogszabályzó is erre?"

Ezeket a fogorvosoddal kell megbeszélned.

-Fogszabályozásban lehet fantázia, de sokkal nehezebb, ha már nem vagy növésben. És akkor sem jó ötlet szerintem, ha sok szuvas / tömött fogad van, mert fogszabival sokkal nehezebb a szájápolás és tovább romlanak a fogaid.

-Egy fogat híddal vagy implantátummal lehet pótolni. Vannak olyan egyedi esetek, amikor egyik vagy másik ajánlott, és van, hogy csak a te preferenciádon / anyagi lehetőségeiden múlik.

2022. nov. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
4 fogam hiányzik, de sok tömött és gyökérkezelt is van sajnos. Ráadásul valószínűleg egynek lassan búcsút mondhatok, gyökérkezelés és antibiotikum ellenére is érzékeny. Nem sugárzó fájdalom, így simán el vagyok vele, de tudom, hogy nem lehet a végtelenségig halogatni, el kell szánnom rá magam. 39 éves nő vagyok, sajnos a családomban nem jellemző a jó fogsor, normális szájápolás mellett sem. :(
2022. nov. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pár év alatt nyomultak annyit, hogy már a mellettük lévő fogat is elbontották, ahol húzva volt. Implantátumot minél hamarabb érdemes tetetni, nekem már elvékonyodott az ínyem, fogszabályozás kellene először.
2022. nov. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!