Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfogakat muszáj...

A bölcsességfogakat muszáj lesz eltávolítani?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és a bal felső bölcsességfogam már félig kinőtt. Nem fáj egyáltalán. Ki kell majd húzni vagy ha nincs vele bajom akkor maradhat?

2023. jan. 7. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs baj vele, maradhat. Nekem pl. egyiket se kellett kihúzni.
2023. jan. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem nő ki normálisan, akkor jó lenne. Ellenkező esetben jól tönkre tudja vágni a mellette lévőt. Ha nagyjából irányban áll, akkor vélhetően pár perc alatt kikapják, szinte észre sem vennéd.
2023. jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs vele gond, akkor maradhat.

Ha gond van vele, akkor szokták csak eltávolítani, mert úgy istenigazából a rágásban nincs szerepe, nem érdemes vesződni vele ha problémás.

2023. jan. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
51%
Nem kell eltávolítani, ha nincs vele gond, ez csak a fogorvosok hülye szokása, hogy el kell. Jól jön az majd akkor, ha pótlás kell a fogaidra, tartó pillérnek még jó lehet.
2023. jan. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézd az enyém is félig nőtt csak ki, aztán jól láthatóan el is kezdett rohadni. Mondjuk azért kellett hozzá néhány év. Pár éve még orvos is mondta, hogy á nem kell kiszedni.Hallgattam rá. Most meg azon rettegek, hogy végzetesen tönkrevágta-e az előtte lévőt.
2023. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ezért kell rendszeresen járni kontrollra és megnézetni. Attól még, hogy akkor úgy látta a doki, nem kell hozzányúlni, az nem jelenti azt, hogy soha sem kell, ez más fogaknál is így van.
2023. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sok baj lehet a bölcsességfogakkal. Általában vagy az a gond, hogy nem fér el a szájban, és/vagy rossz szögben áll. A másik ami gyakori, hogy egyszerűen nagyon nehéz tisztítani, így könnyen elkezdhet szuvasodni. Képződhet mellette az ínyben egy kis "tasak" is, ahol a bacik nagyon jól érzik magukat, ettől is begyulladhat. Nem azért ajánlatos eltávolítani, mert ez a fogorvosok fétise, egyszerűen sok a lehetséges probléma. Persze van egy szerencsés réteg, akiknek rendben van mind a négy, de ez nagyon ritka. Kell csináltatni egy röntgent, abból már meg tudja mondani a fogorvosod, hogy nálad mi a helyzet. Ha gond van, azt minél előbb érdemes megoldni, mert fiatalon sokkal könnyebb a fogeltávolítás, és gyorsabban is gyogyulsz.
2023. jan. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
7-es, nekem 5 bölcsesség fogam volt, tavaly húztak ki egyet, az harmadakkora volt mint a többi és mozgott, mert a szájpadlás felé nőtt. Illetve fájt a többi fogam is tőle. De a többi négy még megvan. Igaz betömték őket. Vagy legalábbis kettőt biztosan.
2023. márc. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
És ami kimaradt előbb, 48 éves vagyok. 30-35 körül nőtt ki az 5. bölcsesség fogam.
2023. márc. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!