Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez a fogorvos hibája? Ha nem,...

Ez a fogorvos hibája? Ha nem, akkor sokat kell fizetnünk majd? (Fogszabályzóval kapcs. ) ;

Figyelt kérdés
Tegnap írtam ki egy kérdést ( http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__12.. mert lejött az egyik brekettem és ott csúszkált a dróton. Kaptam válaszokat, megnyugodtam. Ám rögtön utána megint ideges lettem. Mentem fogat mosni és látom, hogy egy oylan brekettem, ami nem volt bekötve nincs meg. (Azért nem volt bekötve, mert nem ért oda a drót, de ettől még az orvos felragasztotta a breketteket. Két metszőfogamon volt így, az egyikről jött le.) Először azt hittem, hogy biztos meg van valahol, és kerestem az ágyban, földön, mindenütt. Nem találtam, aztán meg eszembejutott, hogy biztos lenyeltem... Kicsit féltem, hogy valami bajom lesz tőle... De végülis még élek. A brekett nincs meg, és úgy gondolom, hogy ez nem az én hibám. Vagy mégis? Mert semmi funkciója nem volt annak a brekettnek, tök felesleges volt oda felragasztani... SZTK-s dokihoz járunk, nagyon sokba fog kerülni egy új brekett? Egy tappancs megragasztása is 2000ft, ha leesik (mert elvileg csak egy ragasztást támogat a TB). Nagyon félek, hogy drága mulatság lesz :S Mi a véleményetek az ilyenről?
2010. okt. 2. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Hááát volt már 8 éve, hogy fogszabályzom volt, de 1. akárkinek a hibája vagy sem, az új brekettet ki kell fizetni, anno volt 4700 egy darab, amikor 37e ft volt a fogszabályzóm. Ha meglenne, akkor egyszer még vissza lehetne ragasztani, de másodjára nem, mert ilyen hajszáleres rendszer van a falában, amibe bemegy a ragasztó és úgy tapad (első 3 fogamon mai napig van ragasztó maradva, fun:P) a www.orvostudakozo.hu-n kérdezz rá egy fogorvosnál szerintem, az biztos válasz, de nem histem, hogy bajt okozhat, hogy lenyelted. lehet nem volt elég száraz és tiszta, amikor felragasztotta a fogad és azért esett le, vagy nem vártál elég időt evés előtt, vagy túl keményet ettél. Nekem leszedés előtt egy hónappal jutott eszükbe szólni, h tilos a rágó, ill. almát harapni mert at csak késsel darabolva lehet... ha rágoztál, az is lehet a baj...
2010. okt. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1 hónapja fenn van a fogszabályzó és mos esett le. Nem rágóztam, nem haraptam almát. Puha kenyeret rágtam csak, utána esett le mind a kettő brekett.
2010. okt. 2. 23:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez esetben az előfordul kategória vagy... mondjuk nekem csak egy esett le ok nélkül,2 hónap után. Előfordul.
2010. okt. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nem is tudom mit szóljak ehhez:S Nekem 5 hónapja van fent, az elején amikor felrakta a doki kérdezősködtem... kérdeztem azt hogy mi van ha leesik a brekett...azt mondta,hogy az a legritkább esetekben esik csak le, de akkor is azért mert bénán tette fel az orvos(rossz minőségű ragasztó, levegősen csinálta, nem precízen...). Tehát ezzel kapcsolatban nem tudok segíteni.

De amit írtál,hogy azért nem volt rajta drót, mert nem ért oda....akkor miért nem tett rá hosszabbat?:O

Meg egyébként is, ha nincs a szemfogadon drót,akkor hogy van szabályozva? Na mindegy ez nekem így magas. És nekem mondta,hogy nyugodtan rágózhatok is, és azt egyek amit tudok és jól esik.

A lenyeléstől nem hiszem hogy lesz bajod,mert majd kijön...

És hol van a brekettről a szöcske?Azt is lenyelted?Mert az okozhatna gondokat....

Nekem eddig semmi baj nem volt, pedig én eszem kenyérhéjtól elkezdve az almáig mindent=D

Én biztos nem bíznék egy ilyen orvosban, félteném,hogy így majd tönkreteszi a fogzománcomat, vagy magát a fogamat....az SZTK-s dokikról én csak rémhíreket hallottam sajnos=(

2010. okt. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaj, még annyit, h a fogfelülettől is függ, most jutott eszembe, h ha nem elég sima a fogad felülete, azért is lehet.
2010. okt. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A szemfogam rögzítve volt a dróthoz, az első két metszőfogam nem. Egyébként nem tudom hogy miért nem rakott hosszabbat :S Annyit mondott, hogy ha majd mennek annyit arrébb a szemfogaim és már odaér a drót a metszőfogaimhoz, akkor beköti.
2010. okt. 3. 11:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem a te hibád és nem is az orvosé. Nem azért esett le, mert "béna volt az orvos". Előfordul a kezelés alatt, hogy leesik egy-két brekett, a kezelés elején gyakrabban történik ilyen baleset, és teljesen független a felhasznált anyag minőségétől.

Azért nem tett be "hosszabb" ívet, mert nagyon kint/bent van az a fogad a fogívhez képest, és ha belekötötte volna a fogszabis ívbe, akkor még a leggyengébb ív is sokkal nagyobb erőt fejtett volna ki azokra fogakra, mint a maximálisan megengedett.

Azt, hogy kell-e érte fizetned, nem tudom, de ha kell is, 5000 Ft-nál nem kerülhet többe.

2010. okt. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!