Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó bölcsesség fog húzása...

Alsó bölcsesség fog húzása mennyire nehéz ha ki van nőve normálisan?

Figyelt kérdés

20 éve már kint van használtam eddig, de az oldalán van egy mély lyuk ami területre nem nagy csak mély. De az alsó állkapocs erősebb az tudom. A fog korona teljes egésze meg van, viszont nekem "nagyon" fogodzkodik a fogam, mert húzáskor ugy kell kirecsegtetni és a gyökerei is nagyok.(fogorvos szerint is)

Szájsebészetre van már időpontom.



#szájsebészet #bölcsességfogs
2023. jan. 16. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyökér ágai esetleg nem párhuzamosan állnak, a csúcsaik talán összetartanak.
2023. jan. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Menthetetlen és kihúzásra van ítélve ? Nekem egy nagyon ügyes fogorvosnő húzta ki, a fájdalomcsillapító injekció után semmit nem éreztem és könnyedén kijött, érdekes módon az injekció hatásának elmúlását követően szinte semmi fájdalmat nem éreztem és nagyon gyorsan gyógyult is a helye.
2023. jan. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nehéz megmondani. Ha kint van teljesen, akkor gyakran olyan, mint egy átlagos foghúzás. De mindig ott van a lehetősége annak, hogy kicsit bonyolultabb lesz, mert ezek a bölcsességfogak kiszámíthatatlanok. Pl a gyökerek nagyon random tudnak állni. De ilyenkor sincs nagy probléma, csak tovább tart a beavatkozás, más eszközöket kell használni.
2023. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos a fogorvosom szerint menthetetlen, bár 4 fogat (3bölcsesség) is húzatna. Van olyan is aminek nincs baj igaz bölcsesség fog. De nem lesz alatta fog azért húzassam ki...Körzeti...

Röntgenen szépen áll a gyökér.

Felső bölcsességet húztak már de az 10 másodperc se volt de azt mindig könnyű húzni. Amikor ezt kihúzták ez nekem sem fájt utána.

Amúgy "érdekesen lukadt ki" mert téglalap alakú a lyuk, rendesen szögletes (így fölött) és ami furcsa hogy semilyen feketedést sem látok rajta...

2023. jan. 16. 22:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alsót nehezebb kihúzni, jobban ragaszkodik az állkapocshoz. Ha teljesen kint van, akkor így sem lesz hosszú, szépen megrángatja a doki egy fogóval és kijön. Érezni a mozgatáson kívül semmit nem fogsz, már ha elég érzéstelenítőt kaptál. Ha fáj, akkor jelezni kell és kapsz még.


Jó esetben nem kell varrni, 1 hét után már nem vérzik, lehet bármit enni, illetve mosni a helyét.

2023. jan. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!