Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rossz fogaim vannak, szeretném...

Rossz fogaim vannak, szeretném megcsináltatni, de a körzetben nagyon rossz a fogorvos, magánra pedig nincs pénzem. Tudok valamit tenni?

Figyelt kérdés
Jelenleg egyetemre járok. Dolgozok de az kell a megélhetésre, mert a szüleim nem tudnak támogatni. Többet pedig az egyetem miatt nem tudok.
2023. jan. 18. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor marad az, hogy egyetem után csináltatod meg. Mégis, milyen tippet vársz?
2023. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor maradnak rosszak
2023. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
Hát sajnos a körzetieknek a célja nagyjából a foghúzás... Kellően elmebeteg körzeti orvos 25 éves kólamarta fogú haveromnak ajánlgatta a protkót.
2023. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a közeledben fogászati klinika, oda mehetsz, csak beutalót kell szerezni. És lehet, hogy hallgatók is néha néznek, vagy akár segítenek a kezelésedbe. De ettől nem kell félni, mert tapasztalt szakorvos figyeli minden mozdulatukat.
2023. jan. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Hát sajnos a körzetieknek a célja nagyjából a foghúzás... "

Ez nem igaz. Én például azért mondok most fel körzetes rendelőben, mert a beteganyagnak egyáltalán nincs igénye a fogak megmentésére. A saját (!) költségemen megvásároltam a legprémiumabb tömőanyagokat és nézem végig, ahogy lejár a szavatosságuk, mivel simán eltelnek úgy napok, hogy egyáltalán nem is tömünk. Mindamellett most kijöttek új rendeletek is, amivel kvázi bűntetve vagyunk, ha például gyökérkezelést követően 2 éven belül a fogat húzni kell úgy, hogy megszámlálhatatlanul sok olyan betegem van, akinek mindaddig fontos csak a fog megmentése, amíg soron kívül megjelenik akut fájdalommal, megkezdem a gyökérkezelést, majd a folytatásra elfelejt visszajönni. Mindeddig még nekünk is az volt az érdekünk, hogy mentsük a menthetőt, mivel a körzetes az után kap pénzt, amit megcsinál és hiszed vagy sem, a húzás még direkt ráfizetés is. Én pont ezért inkább azt mondom a kérdezőnek, ha a 4-es válaszban elhangzottak valamiért nem játszanak, hogy mégis csak menjen el a körzetishez, hiszen:

egy fogkövet azért biztosan le tud szedni

ami láthatóan húzni való, azokat ki tudja venni

Legalább annyit el kellene érni, hogy az állapot ne rosszabbodjon addig, amíg elég pénz nem gyűlik össze magánellátásra. Igen, előfordulhat, hogy a körzeti kvázi menthető fogat kihúz. De! Amit ő kihúz, az mindig úgy menthető, hogy például mikroszkópos gyökérkezelésre van szükség, ami barátok között is simán 70-80 ezer forint, vagy csapos felépítésre és koronára szorul, és ha valaki úgy jön be, hogy nincs pénze, akkor eléggé felesleges úgy mentegetni egy fogat, hogy a végleges restaurátum belátható időn belül nem tud elkészülni, ami viszont a fog szempontjából nem túl jó, mivel ezek többnyire gyökérkezelt fogak kevés koronai foganyaggal, ami azt jelenti, hogy megfelelő ellátás hiányában ezek össze vissza törnek, akár pár hónap alatt is. Magyarul mindenképpen megtörténne a húzás, csak ezért a plusz körért most január elsejével még külön bűntetve is van az orvos.

C opció még, hogy meg lehet próbálni átjelentkezni más körzetes orvoshoz.

2023. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóról szóra egyet értek a #5el. Fogászati asszisztens vagyok, szintén körzetes rendelőben. Mintha a fogorvosom írta volna a választ, teljesen ugyan ez a helyzet. Csak ezt olyan nehéz elmagyarázni annak, aki nem lát bele.
2023. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm a megerősítést.

Én személy szerint úgy látom, hogy magán fogászatra járni státuszszimbólum lett, ciki a körzetest választani. Így, aki mégis odajut, az sokszor már sok éves elhanyagolás talaján fellépő akut panasz miatt, vagy olyan állapotban, ahol túl nagy csodákat már nem lehet tenni, főleg nem ingyen. És így alakulnak ki a legendák, hogy minden körzetes barbár, aki csak húz, hiszen a sok év után megjelenő versenyző szája nem azt mutatja, hogy megéri energiát befektetni egy amúgy is kétes prognózisú fogba. Nem kétlem, hogy vannak rossz szakemberek, de én határozottan úgy látom, hogy itt gyakorlatilag egymáshoz igénytelenedett a szakember és a pacientúra. Nem tudom mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás, de nehéz jó szakember hírében állni, ha a betegköröd döntő többsége egyáltalán nem mos fogat és csak akkor jelenik meg, amikor nagyon akut. Én szeretnék szakmailag fejlődni és elégedett betegeket látni. Ezt itt ebben a körzetben nem tudom megtenni, többször jövök haza úgy, hogy megint veszekedni kellett valakivel arról, hogy az előző 5 időpontján nem jelent meg és annyit nem mondott, hogy bakfitty (pedig nem lenne kár, ha szólna, mert akkor esetleg nem másfél hónapra adnánk időpontot), hogy megint nem mosott fogat és így nem tudunk tömni, hogy kellene egy taj kártya, mert nem bemondásra megy és így tovább. Úgy érzem, semmilyen szinten nem tisztelik a munkámat és egyre azt látom, hogy szükség sincs rám. Ez utóbbi képletes persze, mivel foghúzásra meg Dalacin recept felírásra kellene valaki, de nem azért tanultam ennyit, hogy ebben kimerüljön a munkám, ezért kár volt orvosi egyetemet végezni.

A környéken egyébként azok az orvosok, akik még köztünk is barbár hírében állnak, mind nagyon rossz körzettel rendelkeznek, perifériára szorult, putris romák a betegkörük jó része. Ez sem lehet véletlen.

2023. jan. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!