Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit kezdjek a fogammal? Felül...

Mit kezdjek a fogammal? Felül, mind a két oldat felvan dagadva, gennyes, nagyon fáj és már elértem azt a határt, hogy nem bírom. ???

Figyelt kérdés

Rengetek fájdalom csillapítót megettem már, szó szerint doboz számra, mindent ami létezik. Rengeteg házi praktikat is kipróbáltam, házi orvosnál is voltam, de ő sajnos nem tudott segíteni, csak megnezte.

Ez már évek óta tart, és mindig télen vagy hidegebb időszakban “jön ki" Mindenki a fogorvost mondja, de nem tudjátok elgondolni sem mennyire félek tőle.

Vettem a bátorságot mégis, mert már hombár fejem van, annyira bedagadt, na mondom kérek időpontot. Egy kis takony flegma csaj vette fel, hogy ma du. 4 óra(ez tegnap volt, kb fél 4 fele hívtam), mondtam h. oda se érek addigra, nem e lehetne ma, jó, pillanat, beszél a dokival, erre benyogte március 19re tud időpontot adni. Na jó... Mondom én addig meg halok minimum. Fő kérdésem az lenne, mire számítsak? Mit fognak csinálni? Menjek magán rendelőbe? Vagy valami jó tanáccsal lássátok el, kérem.

Maradok tisztelettel. 38F

(elnézést a hibákért, telefonról írtam.)



2023. febr. 3. 02:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a rendelőbe rendelési idő elejére. Mondd el, hogy mi a panaszod és hogy szeretnéd, hogy sürgősen segítsenek rajtad. Optimális esetben antibiotikum receptet lőnek a felhőbe és elküldenek panoráma röntgenre. Ha megnyitnák valahol a tályogokat, akkor pedig azonnal megkönnyebbülnél. Mivel nem ilyenkor kellene menni, amikor ég a ház, ezért a fogorvos is várható, hogy hasonlóan lesz megértő, mint az asszisztense.
2023. febr. 3. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot nem értek. Ha elmondtad mi a probléma, aznap délutánra lett volna időpont, de az nem jó, akkor hogy a fenébe lett ebből egy másik március közepe? Ez sürgősségi ellátás, nem tudom hol laksz, de oda el kell menni és ellátnak.
2023. febr. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mint asszisztens, a következő a helyzet az időpontokkal. Körzetes rendelőben dolgozom, rengeteg beteggel. 1-1,5 hónapra előre tele vagyunk. Akkor van előbb időpont, ha valaki pont lemondta előtte a napokban. Ha pedig ilyen korán sikerül az időpont, annak örülni kell, és valahogy megoldani, mert ez ritka. Megmondom őszintén, amikor megkérdezem, hogy mióta fáj, és valaki heteket, hónapokat mond, az nonszemsz. Akkor hogy is lesz hirtelen sürgős, amikor hosszú ideig mégsem volt az? Évekig ráért, de 4 hétig nem? Ilyenkor borítani kell az egész napot, azokat a betegeket, akik szintén egy hónapja várnak, mérlegelni kell. És ezt rengetegen nem értik meg. Van persze olyan, hogy valami letörik, baleset történik, egyik napról a másikra gyullad be, ez persze kivételt élvez, mert az illető nem tehet róla. De ha utolsó pillanatig van halogatva, az a legrosszabb. Amit az elején negyed óra alatt el lehetett volna látni fájdalommemtesen, azt sokan hagyják addig fajulni, hogy gyógyszerezni kell, bonyolultabb, kellemetlenebb. Több ember idejét borírják ezek a helyzetek meg, persze aki nincs ebben benne, az nem tudja.

Abból amit leírtál nehezen tudok jósolni. Ami valószínű, hogy meg fog vizsgálni, és csinálnak röntgent. Innentől attól függ, hogy a mi a pontos probléma. Ha nagyon nagy a duzzanat, akkor antibiotikum. Ha nem menthető az adott fog, akkor értelem szerűen ha lement a duzzanat, akkor húzás (vannak kifejezetten gyulladt szövetre való érzéstelenítők). Körzetes rendelőben nem olyan gyakori, de néha megnyitják kicsit az ínyt, hogy távozhasson a genny, ha van. Ez nem egy nagy fájdalom, nem kell tőle félni. Ha esetleg bölcsességfog, és nem tudja kihúzni, akkor szájsebészet. Szintén nem kell félni, rutin eljárás, csak átlag rendelőben nincs meg a kellő felszereltség. Ha menthető a fog/fogak, akkor gyökérkezelést tippelnék. Mai módszerekkel szintén fájdalom mentes. De ezen felül lehet más oka, fogkőtől kezdve akármi. Ezek csak gyakori tippek, amik szoktak lenni.

Menj-e magánba, azt nem tudom, nem ismerem a fogorvosod. Az én orvosom és én is igyekszünk megértőek lenni, és sosem szólunk be, azzal senki sincs előrébb. Mindig megtesszük amit lehet. De tény, hogy vannak bőven bunkó orvosok, ilyen esetben nem valószínű, hogy széles mosollyal várnak.

A jó tanácsom az, hogy legközelebb minél előbb el kell menni, nem ilyen sokáig húzni. Nagyon komoly bajokat okozhat. A fájdalom sose ok nélkül van. Az egyik legnehezebb lépés az első, hogy fel kell őket hívni, ez meg is van. Ne aggódj, nagyon sokféle fájdalomcsillapítási mód van, ha ügyes az orvos, nem lesz semmi baj. Van, ahol komolyabb dolgokhoz bódítást is lehet már kérni. Kitartás kívánok!

2023. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. febr. 3. 11:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3:igen, igazad van, csakhogy akutnak az adott probléma fog számítani. Persze tudom nagyon nehéz és megértem a fogorvosi oldalt is,de a fogfájdalom az állítom a legrosszab.
2023. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megteheted, akkor ne vàrj márciusig hanem menj el magànba!Neked is sokkal jobb lesz ha előbb megkönnyebbülsz. Illetve nem vagyok hozzáértő,de szerintem a gennyes fog ,nem játék már.Hidd el énis nagyon félek ,de ezen túl kell esni es jobb addig mig kicsi a gond .
2023. febr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Szerencsére sikerült elintezni, és igazatok volt. Kaptam hideget-meleget és némi fejmosast, hogy tényleg nem játék. Volt mosás(vagy minek hívják), gyokerkezeles, fúrás ill tömés. (ezt már kevésbé díjazta) A gyulladás/genny"lement"

Reggelente mintha-mintha ba**akodna de rendbe van.

Kaptam injekciót is, de az abszolúte nem volt vészes. Meg valami szopogató tablettát.elv. még 3x kell mennem, bár egy mukkot sem értettem miért. Persze megfodagtam a leirtakat, sajnos magán rendelőbe kényszerültem, mert sok volt már. Ami számomra furcsa, lehetőleg hideget igyak. Hmm. Oké. Csodálkoztam, de nem is firtattam. Hisz nekem pont a hideg időtől cseszodik a fogam. Erre valaki tud valami okasat mondani? Mármint mi a francnak kell (lehetőleg) hideget inni?

2023. febr. 5. 23:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolom amuatt, hogy a gyulladást csökkentse, a meleg a baktériumoknak kedvez.
2023. febr. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kretens ***** válasza:
Nekem ha feldagatt a pofám a fogam miatt mindig azt csináltam (persze ha csak nem jódérzékeny valaki) hogy betadint vagy braunolt öntöttem egy kötszeres bucira és betettem a rossz fogam ina melllé egy ideig.Álltalában délutáni egy-pár órás alvás idejére.Ezt többször is megismételtem naponként.És mindig leapadt a pofám eredeti formályára és ilyenkor uzsgyi gyorsan mentem kihuzatni.Régebben mikor még forgalomban volt de később ráfogták hogy rákkeltő és bevonták a forgalmazását a szalicilnek ami egy tartósitószer volt álltalában házi készitésü lekvárokhoz azt csináltam hogy egy gyufaszál végére tett benyálazott vatta darabot belemártottam a szalicilbe és benyomtam a lyukas fogba.A szalicil úgy ölte meg az ideget hogy nem járt fájdalommal és uzsgyi gyorsan mentem kihuzatni a fogat.Egyébként meg ha valakinek fog miatt egyszer úgy istenesen bedurran a pofikája arra a szervezete az immunrendszere emlékezni fog.Tehát nem valószinü hogy nagy mértékben ugyan olyan intenzitással előfordul mégegyszer vagyis nem savós gennyes folyadék keletkezik hanem tályog vagy ciszta ami beszárad a foginyban.Ez nem mindig jár fájdalommal lyukas fognál és akár évekig is el vagyunk vele simán rágni tudunk vele és ugyan igy egyéb más házi praktikák álltal mint nekem a szalicil.De van árnyoldala is.Hosszabb távon mégis csak egy fertőzés forrás a lyukas fog a szervezetnek és sok egyéb más betegség kialakulásáért is felelős lehet.
2023. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!