Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészeti beavatkozás...

Szájsebészeti beavatkozás közben, ha gennyes, gyulladt az íny, de fel kell vágni, mi lesz ha belehalok a fájdalomba az orvosnál?

Figyelt kérdés
Rettegek hogy meghalok, úgy fog fájni. Gyulladt és gennyes is az inyem, feldagadt az arcom. Vagy nem csinálnak velem semmit már, mert nem tudnak segíteni?

2023. jan. 16. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, kapsz érzéstelenítőt.
2023. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha gennyes és felnyitják, akkor meg fogsz könnyebbülni, ahogy elmúlik a feszítés. Egyébként gyulladt foggal nem dolgoznak, hanem írnak fel antibiotikumot és, ha kéred, akkor fájdalomcsillapítót + adnak új időpontot, esetleg beutalót röntgenre.
2023. jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1...csak azt hallottam az érzéstelenítő semmit se használ ha gyulladás van. Semmit :(
2023. jan. 16. 21:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy a kettes írja.

Gyulladás esetén gyógyszeres kezelés az első. Max megnyitják, de az kibírható.

2023. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi ez a sok belehalós kérdés ebben a kategóriában? Dehogy fogsz belehalni. Erős túlzás, hogy lemondanak rólad az orvosok egy gyulladt fog miatt. Elhiszem, hogy neked ez most nagyon félelmetes, és aggódsz. De nekik ez egy rutin helyzet, amit manapság simán tudnak kezelni. Tudom, hiszen ebben dolgozok. Ha gennyes, valószínűleg antibiotikumot kapsz, amíg le nem megy a gyulladás. Illetve néha valóban megszúrják/picit felvágják a gyulladt részt. De ez nem fog fájni, van olyan érzéstelenítő, ami kifejezetten gyulladt szövetekre való. Nem is fogod érezni szinte, ami minimális kellemetlenséget tapasztalsz, az hamar elillan, amikor majd érzed, hogy távozik aminek kell, és nem feszül, nem fáj ami eddig fájt. Rötgent megnézik, és el fogják mondani mik a lehetőségek a továbbiakban. De ne halogasd, minél később mész, annál rosszabb lesz. Kitartás, bátorság, rendben leszel.
2023. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5...nagyon köszönöm.
2023. jan. 16. 21:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát a lidokain nem hat gyulladt területen, ezt tapasztaltam, de túléltem. Akkor is túlélték az emberek a legtöbb fogászati kezelést, amikor még nem volt lidokain és a borbély csinálta... Nincs mitől félned.
2023. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
5...valóban úgy lett ahogy írtad. Felvágták, vmi dréncsíkot betettek, kipucolták. Már sokkal jobb, nincs az a pokoli feszítő fájdalom. És Augmentin 6 napig...aztán ki lesz szedve. Alig várom h megszabaduljak tőle! Amúgy belehalhattam volna, mert a sok genny a doki szerint lefelé indulva elzárhatta volna a légutat.
2023. jan. 17. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!