Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas fog vs. Bölcsesség fog?

Lyukas fog vs. Bölcsesség fog?

Figyelt kérdés

Péntek éjjel arra keltem, hogy iszonyatosan fáj a fogam, vagy az ínyem...nem tudtam mit csinálni ezért bevettem algópirint. szombaton este ugyanez.csak akkor fájt nagyon amikor lefeküdtem. ma az iskolában is elkezdett fájni. Elmentem a fogorvoshoz és csütörtökre kaptam időpontot. De mivel már úgy fájt hogy a fülem is fájt tőle elmentünk a fül orr gégészetre ahol azt mondták semmi baja a fülemnek( a háziorvos mondta hogy menjünk ide) Aztán elmentünk a háziorvoshoz, hogy adjon fájdalomcsillapítót. Megnézte és azt mondta hogy szerinte nő a bölcsességfogam. Ez bal oldalon van alul a 3. rágófogam lyukas, és iszonyatosan fáj. Mostanra annyira, hogy szinte elviselhetetlen. Már vettem be gyógyszer bekentem, mindent csináltam és mégis iszonyatosan fáj.


Mit tehetnék még, hogy ne fájjon? Ha elmegyek a fogorvoshoz mit fog csinálni? és fájni fog-e amit csinál?


Kérlek csak normális válaszokat írjatok!!

bocsi hogy hosszú lett, egy picit.

16/L


2010. okt. 4. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden fogászaton van ügyelet, lehet órákat kell várni, de jobb, mint napokat.
2010. okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A bölcsességfog mindig fáj, amikor nő.

Nekem speciel nem tudott kibújni, ezért ki kellett vésni. Életem legszörnyűbb hete volt, mert olyan szinten fájt, hogy semmilyen gyógyszer nem segített, és még be is gyulladt az állkapcsom, így alig tudtam beszélni.

De a doki kb. 5 perc alatt kivéste, és még meg is kaptam a fogat egybe :)

2010. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én igazából legelőször is fogorvoshoz mentem volna, nem háziorvoshoz, na mindegy. Holnap reggel jelentkezz be egy jó orvoshoz, ha mondod,hogy nagyon sürgős akkor általában meg szokták oldani,hogy még aznap tudjanak vállalni! Nyugodtan mondd,hogy iszonyat sürgős és hidd el,fognak vállalni.

Lehet a lyukas fogad is, attól is begyulladhat az állkapcsod, de alakulhat ki alatta ciszta is, vagy ki tudja,hogy mi....

Lehet a bölcsességfogad is, sokaknak ilyen tünetekkel jár.

De mondom, jelentkezz be egy jó orvoshoz, neki az első dolga az lesz ,hogy csinál egy panorámaröntgent(ezen látszik az összes fogad és kiderül a probléma).

Megfelelő érzéstelenítéssel nem lesz fájdalmas akár mit s csinál.

VIszont 16 éves vagy, menj el és tömesd be a rossz fogadat, még ha nem is az a probléma, mert ennyi idősen...adj a szájhigiéniára, ne hanyagold el a fogaidat, mert később nagyon bánni fogod!


OFF: Nem mindenkinek fáj a bölcsességfog növekedése.

Nekem a fogszabályozás miatti panorámaröntgenről derült ki,hogy mind a 4 bölcsességfogam ki fog nőni.Kihúzott 4 fogat,hogy legyen hely a többinek,tehát lett hely a bölcsességfogaknak is. Egyik fogmosásnál vettem észre,hogy vérzik az ínyem, odanyúltam az ujjammal és már majdnem a fele fog kint volt.Azóta 3 fogam nőtt ki teljesen fájdalommentesen...=D Persze nem mindenki ilyen szerencsés.

2010. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem megerősíteni,hogy tényleg minél előbb tedd meg a bejelnetkezést,nehogy komoly probléma legyen!

20L

2010. okt. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Legelőször a fogorvosnál voltam, bejelentkeztem, és csütörtökre kaptam időpontot, mondtam hogy minél előbb kéne, de nem tudják megoldani, azt mondták...

Azt hogy jó-e azt nem tudom, mert idáig csak egyszer voltam nála amikor valami csinálnia kellett, akkor viszont jó volt, és úgy dolgozott hogy nem is éreztem.

Érzéstelenítő injekció mindenképp kell?

És ha kell az fájni fog amikor beadja?

Köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettetek:)

2010. okt. 4. 22:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Érzéstelenitő injekció nem árt,főleg csontfogak fúrásánál/tömésénél,bár attól is függ mekkora a lyuk...

Egyébként maga a szuri nem fáj,a fúrás rosszabb injekció nélkül!!

2010. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!