Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért állt le a tejfogaim...

Miért állt le a tejfogaim lecserélődése? Körülbelül 5-6 éve 16/L

Figyelt kérdés

Körülbelül 9-10 éves koromban esett ki utoljára fogam , viszont a probléma az, hogy kb a fogsorom fele még mindig tejfog

2 éve voltunk röntgenen megnézetni és mondták/mutatták is, hogy látszódnak alattuk a maradandó fogak, és várjak majd kiesnek idővel. Azóta se estek ki, és már kezd aggasztani.

Néhány hónapja egy másik fogorvos pedig azt mondta, hogy nincs is már tejfogam, hiába mondtam hogy dehát nem estek ki, csak elküldött azzal, hogy csak nem emlekszem hogy kiestek



2023. febr. 10. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem 25 éves és van tejfoga még, nem is fog már kinőni a csontfog elvileg.
2023. febr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amig ez van,nem romlik a másik.
2023. febr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nincs alatta maradó fog, akkor csíra hiányról beszélhetünk. Ilyen esetben a fogpótlás jöhet szóba a tejfogak helyére. Én például huszonéves vagyok, de még mindig van tejfogam.

Ha van alatta maradó fog, az problémásabb. Egy normális fogorvost keress fel, aki csinál egy röntgent is. Egyébként elég gáz az a fogorvos, aki nem látja a különbséget szájban a tej és a maradó fogak között. Vannak azért eltérések.

2023. febr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg tölts fel ide képet a fogaidról (a rágófelszín felôl fotózva, valahogy úgy, ahogy a linken is látod: [link] megmondom neked, van-e még tejfogad.

Őszintén szólva a tejfog és maradó fog közti különbség annyira alapvető és mindennapos, hogy nehezen tudom elhinni, hogy egy fogorvosnak ne tűnjön fel. Fogorvosként ugyanakkor szinte naponta találkozom olyanokkal, akik a maradó fogaikra hiszik, hogy tej, tipikusan például a 6-os fogaknál, ami az első olyan maradó a szánkban, aminek nincs homológ tejfog párja. Rendszeresen nálam tudják meg szülők, hogy gyermekük utolsó fogait azért kéne megmosni, mert azok már nem esnek ki.

Maximum a szemfogadnál tudom elhinni, hogy azt benézhette a fogorvos, de csak akkor, ha tejként is elég prominens fogak, nagyobbak az átlagnál ÉS a maradók a csontban impaktálódtak, nem mutatkoznak sehol.

2023. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem még 22 évesen is volt tejfogam, nem esett ki, és ezért nem tudott kinőni a másik. Úgy derült ki, hogy egyszer evés közben eltört a fogam, és a fogászaton mondták, hogy ez még tejfog volt, és volt még több is. ezeket ki kellett húzni, és a maradó fogakat fogszabályzóval hozták le. Menj el egy normális fogorvoshoz, hogy nézzen meg rendesen.
2023. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

“Egy normális fogorvost keress fel”

“Menj el normális fogorvoshoz”


Sokat gondolkodtam, hogy fogorvosként mit reflektáljak ezekre a válaszokra. A kérdező elküldte nekem a fogairól a képét és bizony jól láthatóan ott minden maradó volt. Ez az, amire utaltam a 4-es válaszomban is, bőven nagyobb esély van arra, hogy az illető nem tudja jól (ami egyébként egyáltalán nem baj kérdező, ez nem kritika volt, helyesen tetted, hogy emiatt elmentél fogorvoshoz), mégis rögtön ketten is arra utaltatok, hogy a fogorvos, a szakember nem jó. Elég jól reprezentáljátok a magyar társadalom hozzáállását az egészségügyi kérdésekhez, ha van egy nagyon elhanyagolható féltudásotok valamiről, akkor előbb írjátok felül még látatlanban (!) is a szakembert, minthogy a laikusban keressétek a hibát (aki eleve pont azért írta ki a kérdést, mert bizonytalan volt). Nem, nem csinálunk röntgent önmagában azért, mert a kedves páciens nem hiszi el nekünk, hogy nincs ott tejfog mitöbb, egy kicsit is jó fogorvosnál egy ilyen társalgás bizonyosan a kezelés végét is jelentené, mert nem vállalunk olyan betegeket, akik ennyire bizalmatlanok az irányunkba és egy elsős fogorvostan-hallgató által is magabiztosan felismerhető helyzetről is bizonyítékot kér, amit teszem hozzá, végeredményben amúgy sem tudna értelmezni (panoráma röntgen felvétel elemzése).

Egy biztos, ha rajtatok múlik, a kérdező azért vált le egy esetlegesen amúgy jó kollégát, mert ti minden tudás nélkül, megfelelő információk hiányában mégis magabiztosan utaltatok arra, hogy az illető nem jó abban, amit csinál. És nem egyedi eset, ebben a témakörben számtalanszor olvasok olyan tanácsokat, amiktől a hajamat tépem. Attól még senki nem lett szakember, mert volt már egy pár fogtömésen, mint ahogy én sem lettem hirtelen belső építész, mert kifestettem a falat. Sokkal szerényebben!

Ui: ezerszer is, nem csontfog, hanem maradó fog.

2023. febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. febr. 12. 15:16
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Én írtam, hogy menjen normális fogorvoshoz.


6-os, jó nagy butaságokat hordtál itt össze. Induljunk ki a kérdésből. Kérdező azt írta, hogy 2 éve még biztosan volt tejfoga, és azóta nem esett ki foga!!! Tehát ott kell még lennie, de a fogorvos állítja, hogy nincs ott. Ez alapján feltételeztem én azt, hogy a fogorvosa nemtörődöm ember lehet, és jobb ha másikhoz megy. Nem gondoltam, hogy simán nem emlékszik, hogy kiestek mégis, azért az nem egy észrevétlen esemény.

Megfigyeltem már, hogy te minden fogas kérdésnél, ahol fogorvost ér kritika, teljesen magadra veszed, és lehordasz mindenkit. Gondolkodj el, hogy ez miért van.

Igenis vannak olyan sarlatánok, mert más szó nincs rájuk, akikre még utcaseprést sem bíznék, nemhogy fogak kezelését. Sajnos én is kerültem már ilyenek kezei közé, ismerősök, családtagok is megszenvedték bőven ezeknek az általad szakembereknek nevezett egyének dilettantizmusát. De itt az oldalon is lehet olvasni róluk kismillió kérdést. Aki egy injekciót nem tud beadni, csak össze vissza kókányol emberek szájában, az nem szakember! Igen, ezt laikusként is meg lehet állapítani, hogy melyik fogorvos milyen munkát végez. Séfnek sem kell lennem ahhoz, hogy megmondjam egy ételről minőségi vagy sem.

Te írod a végén, hogy sokkal szerényebben?! Hát mi van veled? Olvasd már vissza az irományodat, és röhögd ki magad. Tudod, az én fogorvosom vérprofi, szerintem nagy eséllyel ő a legjobb az országban, de az első háromban benne van ez biztos. Sosem beszélt még így senkivel, mint ahogy te itt írtál. És minden kezeléskor röntgennel kezd, bizony. Addig nem nyúl a számba, amíg nincs röntgen. És aztán szépen türelmesen elmagyaráz nekem mindent, ha ötszáz kérdést teszek fel, mindre kedvesen és érthetően válaszol. Hát ez a különbség köztetek. Te egyszerűen lenézed a pácienseket. Ha így állsz az emberekhez eleve, hogy mindenki hülye, csak te vagy helikopter, miért olyan szakmát választottál, ahol emberekkel kell foglalkoznod?

2023. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!