Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Több mint 2 hónapja fáj a...

Több mint 2 hónapja fáj a gyökérkezelt fogam (6 nappal több). Csak érintésre fáj és fogmosás után. Csak egy kicsit fáj. Ez normális?

Figyelt kérdés
Szoktam azon az oldalon enni. Nem nagyon fáj, de azért megérzem. Nagyon be volt gyulladva az a fogam. Nem gyógyult volna még be teljesen?
2023. febr. 13. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Még nem gyógyult be! A fognak jóval több idő kell, hogy meggyógyuljon!
2023. febr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már megérne egy fogorvosi kontrollt. Röntgen alapján, pláne ha a kezeléskor is csináltak tehát van mivel összehasonlítani, látszani fog, hogy milyen irányban halad a dolog. Lehet, hogy újra kell gyökérkezelni, vagy simán antibiotikum kell stb. Ha kiderül, mi a gond, még mindig dönthetsz úgy, hogy egyelőre maradjon így, ahogy van - el fogja tudni mondani az orvos azt is, hogy ennek mi a kockázata.
2023. febr. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasonlóan jártam.

Röntgenen kiderült, hogy nem mentek elég mélyre a gyökérben, így begyulladt alatta attól, ami benne maradt. Az az érdekes, hogy én is azt éreztem, hogy a gyökérkezelt fogam fáj. Kiderült, hogy a mellette lévő fog fáj, oda adta a fájdalmat. Nekem azt javasolták, hogy szedessem ki a tömést valami spéci helyen, ahol mikroszkóppal dolgoznak és aprólékosan ki tudják tisztítani, majd tömessem be, vagy hadd húzzák ki és tétessek be implantot csilliárdokért.

A doki lejjebb csiszolta a gyökérkezelt fogat, hogy ne érjen össze a felső fogsorral, ne legyen nyomás alatt, erre 1 hét múlva magától elmúlt a fájdalom. Azóta se fáj, nem mentem vissza.

2023. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Processzor valami aggaszt engemet
2023. júl. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!