Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás előtt normális,...

Fogszabályozás előtt normális, ha ennyi fogamat fúrja a doki? (sztk)

Figyelt kérdés
Körülbelül 4-et fúrt és azt mondta van még egy csomó, én már nem akarom, nagyon fáj is meg mindennap bemenni se jó.
2023. febr. 15. 07:26
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Miért kell fúrni, lyukas?
2023. febr. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elötte a lyukakat be kell tömni, az meg fúrással jár. Ha a fogaid többsége rossz, akkor ez van.
2023. febr. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Lyukas valamelyik igen, de van amelyiken nem is látszik semmi de kifúrja. Valamelyikbe véletlen bele fúrt, és ma azt tömi be.


Sok lyukas fogam van, de ilyen a genetikám, mindkét szülőnek rosszak a fogai, és már kihúzták neki mindet és új porcelánt raktak be nekik helyette. Apának még megvan a nagyrésze, de nem az övét örököltem valószínű.


Másik, hogy ezen a héten meg valószínű a következőn is kell mennem, mindennap. Napi kettőt töm be, de kegyetlen a fájdalom mikor fúrja, de jól bírom szerencsére.


De már nem bírom. Ma már nem sok kedvem van, de menni kell.

2023. febr. 15. 08:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyilván be kell tömni, ha lyukas, ennek ez a terápiája. Viszont ennyire nem szabadna fájnia. Érzéstelenítőt kérsz? Ha fáj, jelzed?
2023. febr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Végtelenül elkeserítő, hogy lassan már az orvosnak kell exkuzálni magát, mert tele van a kedves beteg szája odvas fogakkal, amit jó szakember lévén esetleg be akarna tömni.

Nem akarod, akkor ezzel le van zárva a kérdéskör. Addig nem kapsz fogszabályozót, amíg nincsen 100 %-ban rendbe téve a fogazatod, ez egy olyan alapfeltétele, hogy szóba sem állnak addig veled a szakorvosok, amíg egy lyukas fogad van. Jobb helyeken, ha a kezelés alatt lyukadnak a fogak, még le is veszik a készüléket és ez már a kezelés előtti szerződésbe is bele van írva, hogy bármi ilyen probléma esetén a kezelésnek véget vethet az orvos. Csakhogy tudd, hogy ez a genetika mögé bújás alapvetően a te hátrányoddá fog válni, sem a terápiát, sem a következményeket nem módosítja, hogy most azért ilyenek a fogaid, mert - szerinted - már anyunak is ilyen volt, vagy azért, mert látványosan rossz a hozzáállásod.

Nem az orvos tehet róla, hogy te ennyi rossz foggal jelentél meg, nem az ő érdeke, hogy azok be legyenek tömve, bármikor visszautasíthatod a kezelést, hidd el, ő attól még tökéletesen jól fog aludni, az majd a te bajod lesz, ha a kezeletlen fogazat talaján olyan fájdalmas, gyulladásos kórképek alakulnak ki, amivel visítva rohansz majd verni az ajtót, hogy csináljanak bármit, csak múljon el a fájdalom.

A fogszuvasodás egyébként tipikusan olyan dolog, amit te nem látsz. Amit látsz, akkor nagyon nagy a baj, mivel részint olyan helyen lyukadt ki, ahol aztán igazán meg lehetne jól is mosni, részint meg már eleve nagyon nagy a lyuk, mivel a kezdeti stádiumában a szuvas fog nem lyukas, egy fehéres vagy szürkés elszíneződés hívja fel a figyelmet az orvos számára, amit eleve fogászati tükör és fény segítségével vizsgál, bizonytalanság esetén röntgent is készít. Neked sem tudásod, sem eszközöd nincs arra, hogy megállapítsd, mi szuvas és mi nem. Teszem hozzá, mivel nálad látványosan nem lehet jót tenni, tényleg az volna minden résztvevőnek a legjobb, ha hagynád a fenébe. Van egy csomó munka, ahol nem fontos az ápolt külső (aminek része nyilván az ápolt fogazat is), bármikor felvesznek benzinkutasnak, wc-s néninek közispotályba, vagy a gyárba szalag mellé. Ilyen hozzáállással ennél nagyobb karriered nem lesz.

2023. febr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, az #5 eléggé el is keseredett, mert tartalmilag tökéletesen helyes, amit írt, de nem túl kedves vagy udvarias. Érthető az ő részéről, de a kérdezőt ez nem segít a jó irányba tolni.


Kedves kérdező, tartalmában értelmezd az #5 válaszát, és igenis, tarts ki a fogorvosnál. Arról is beszélj vele, hogy mit tehetnél a további fogszuvasodás megelőzésére. Részben a fogszabályozás is segíteni fog, de létezik például olyan festék (otthonra is), amivel a lepedéket jól láthatóvá lehet tenni a fogon. Igaz, számít a genetika, de sajnos a siránkozástól az nem lesz jobb. Szóval ha saját fogakat szeretnél hosszú távon (ajánlott), akkor kénytelen leszel extra erőfeszítést fektetni a fogszuvasodás megelőzésébe. Nézz utána, kérdezz is utána akár több helyen is, mert a sima fogmosáson túl is még tehetsz többet.

2023. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igaza van az 5-ösnek, de fogalmam sincs, hogy miből szűrte le azt, hogy én nekem azzal van problémám, hogy ő beakarja tömni a fogaimat, és hogy én tulajdonképpen nyavalygok mert nekem semmi nem jó.


Én csak egy kérdést tettem fel, hogy normális-e ez, tudom, hogy rendbe kell raknj, és addig a fogszabályzó se kerül fel rakásra. Arra, voltam kíváncsi, hogy más is járt-e már így, hogy napokig tömték a fogaikat.


Az meg, hogy nem igazán szép a fogam, az nem igaz, a fogaim szépek, és ápoltak a fogorvos elmondása szerint, viszont minden kisebb szuvasodást, ahol kezdetileg elindult betöm megelőzés céljából, pont ezért mert nem szeretne ő se a közel jövőben, hogy kilyukadjon és ez miatt véget kelljen vetni a kezelésnek.


Ápolt külsőt nem tudom honnan szedted elő, mert te gondolom azthiszed egy ragyás 16 éves kis gyerek vagyok akinek rohadnak a fogai.


Sose fájtak a fogaim, és sose volt gyulladás meg semmi ilyen a számba.


Genetikai igen is sokat számít, és aki azt mondja, hogy nem. Az egy idióta.


Saját magamtól mentem el, hogy rakja helyre a fogaimat mert szükségem van fogszabalyzóra, és megyek mindennap. Szóval az is, hogy kitartás meg türelem nincs bennem az sem igaz.


Undorítóak az ilyen emberek, akik úgy nézik le a másikat, hogy fogalmuk sincs semmiről, de gondolom neked ez szebbé tette a napodat. Legalább egy kis boldogság lett a szürke napjaidban.



Köszi utolsó.

2023. febr. 15. 13:05
 8/8 anonim ***** válasza:
28%
#7, ne vedd magadra a #5 stílusát. Ha jól sejtem, ő az a körzeti fogorvos, aki itt szabadidejében válaszol úgy, hogy legalább ért is hozzá. Néha elege lesz, most pont nálad borult ki a bili. Talán rossz napja van, vagy nem tudom, de ne vedd magadra.
2023. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!