Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális ha a gumi és a kampó...

Normális ha a gumi és a kampó belevág az ínyembe fogszabályzónál?

Figyelt kérdés
kb 9 hónapja van fent ez a rohadás, de szerencsére elég jól állnak már a fogaim. Három napja a fogorvos berakott két plusz kampót meg egy gumit, hogy összezárjon egy rést és igazából ez az utolsó amit még be kell állítani utána lejön a fogszabi. Namost a hülye picsának sikerült úgy felraknia az egyik kampót, hogy konkrétan belevág az ínyem húsába hiába szóltam neki már ott helyben hogy ez így nem lesz fasza. Az ínyem már annyira megdagadt, hogy a kampó feje teljesen el van tűnve és vérzik természetesen, illetve a gumi is már teljes hosszába vágja az ínyemet és szintén vérzik. Ha egy kicsit állít rajta akkor mindez megelőzhető lett volna. Igazából pontosan tudom, hogy mennyire basznak bele a munkájukba, mert mindenhonnan hasonló tapasztalatokat hallok, de szerintetek is normális, hogy az ember kifizet szó szerint 1 millió forintot egy darab drótért meg havi 5 perc állításért és ezért cserébe még annyira se vesznek szarba, hogy szólok, hogy vág a gumi meg a kampó erre képen röhög, hogy mégis mit gondoltam, hát a fogszabályzás fáj :D Vagy tényleg én vagyok ilyen szerencsétlen fasz hogy kifogtam a legnyomorékabb fogorvost

2022. dec. 14. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj vissza, nehogy komolyabb bajod legyen. Köteles kijavítani a hibáját.
2022. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális!!


Minél hamarabb menj vissza vagy menj máshoz!

2022. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szia! Mindenképp szóljál a fogorvosodnak, nehogy tényleg rosszabb legyen a helyzet! Biztos elég kellemetlen is tud lenni. Ha normálisan még mindig nem tudja megcsinálni lehet, hogy esetleg másik fogorvost kéne keresni. Nyilván ezt te látod jól vagy rosszul. :D

Jobbulást!

2022. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nah egy kis frissítés... Beszéltem ezzel az idiótával, természetesen közölte velem, hogy leghamarabb januárban tud ránézni(holott ünnepekig is még bőven több, mint egy hét volt még hátra na mindegy), viszont azt mondta, hogy vegyek Curasept gélt. Ez egy ilyen gyulladás per fájdalomcsillapító gél, amit az ínybe kell masszírozni. Egy szó, mint száz ez cucc tényleg bevált és levitte valamelyest a gyulladást, így most egészen tűrhető a fájdalom.
2022. dec. 30. 09:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nagyon nevetek a megfogalmazasodon. Pacsi, nekem is minosithetetlenul rossz fogszabalyzos fogorvosom van (ferfi) konkret elgondolkodtam, hogy tenyleg orvos? Volt anno gyerekkent fogszabalyzom. Tokeletes fogsort csinaltak. Osszehuzi gumit is raktak, mindent is csinaltak ott a tokeletes szep eredmeny erdekeben. Eltelt par ev azota. Bolcsessegfog kinoves meg egyebek miatt atalakult a fogsorom. Az egyik fogam beljebb es lejjebb csuszott.. lett fogszabalyzom. Levették a keszuleket (fel evig volt fent) de ezt a problemat nem orvosolta a doki es csinalt egy uj problemat. Res lett az oldalso metszofogam es a metszofogam kozott.. otthon nezegettem a vegeredmenyt.. nagyon nem tetszett.. jeleztem neki, mikor mentem az ejszakai fogszabalyzomert, hogy nem tetszik a vegeredmeny.. mi ez a res ott???! (Tobbszazezer forintert KONYORGOM kapjak mar jo vegeredmenyt…) felrakott valami gagyi belso ivet )oszinten nem ertem az hogy oldana meg a problemat, meg se oldotta, mivel ugyanugy nez ki most a fogsorom. Ugyanakkor nagy res van ott… legszivesebben mondanam hogy rakja vissza INGYEN a fogszabalyzot es csinalja meg ujra az egeszet rendesen.. bar szerintem keptelen erre. Eleve milyen mar, hogy nekem kell neki megmondani meg javasolni dolgokat, hogy peldaul egy osszehuzo gumit rakjon mar a fogsoromra?? Nagyon hulye helyzet…
2023. márc. 26. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hallod, ha hiszed, ha nem nekem is pont ott volt a rés ahol neked :D

Egy sima összehúzó gumival és a legutolsó ívet fent hagyva simán be tudta volna zárni a rést, erre ott helyben elkezdett ilyen mindenféle kampókat meg hurkokat hajlítgatni egy régebbi ívből úgy hogy kettévágta és a két részt kötötte össze egy gumival. Ugye azt már leírtam, hogy szétbaszta az ínyemet, de slussz poén, hogy mivel építőmérnök vagyok ezért konyítok a mechanikához egy kicsit. Namost már ott helyben kiszúrtam, hogy a gumis konzol amit csinált az nem csupán összehúzni fogja hanem el is forgatja az egyébként jó irányba álló fogakat, egy plusz nyomaték miatt ami abban az elrendezésben benne volt. Természetesen úgy is történt ahogy előre láttam :D. Erre fel kb 2 hónap után levette ezt a gumis förtelmet ami ugyan a rést bezárta, de teljesen elforgatta a metszőfogamat, úgyhogy azt mondta, hogy felrak egy korábbi ívet az majd a helyére rakja a fogat és a rés sem fog újra kinyílni. És tadáá a rés újra kinyílt xD Itt akkor újra felvetettem neki, hogy mi lenne ha egy sima összehúzó gumiláncot tenne fel minden braketre, ami az volt a válasz, hogy hát ő is tudja magától. És puff a rés eltűnt kb 2 nap alatt és a fogaim is jó szögben maradtak. De ez a fölösleges szenvedés 4 hónapomba és nem kevés pénzembe került amikor kb 1 hónap alatt zárni lehetett volna szinte fájdalommentesen a rést. Ha úgy érzed hülyeséget csinál ne félj szólni, mert amúgy hülyék ezek, mint a segg. A doktori képzésen nem észt osztanak hanem okleveleket! Pont olyan ostoba tud lenni egy doki is mint bárki más! Tegnap vették le, nekem hálistennek véget értek a megpróbáltatásaim, kitartást neked is.

2023. márc. 26. 14:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nem semmi, amit leművelt a dokid. Nem értem ezeket a szitukat:D de jó, hogy mondtad neki. Így legalabb jó lett!
2023. ápr. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A bénázása miatti jutalmam egy kb 2,5 centis domború heg lett az ínyemen, ami életem végéig ott fog maradni. Szánalmasnak tartom, hogy több tíz éves gyakorlattal rendelkező "orvosok" iterálgatással próbálnak megoldani egyébként gyakorlatias szemlélettel megoldható problémákat. Amúgy ne legyenek senkinek illúziói nem csak a fogorvosok ilyenek. Mentősként dolgozok és láttam már olyat, hogy a pitvarfibrillációt nem ismerte fel a háziorvos az általa készített ekg-n. De arc az van.
2023. ápr. 10. 08:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyre jobban hangzik😅
2023. ápr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!