Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Éber szedálás foghúzáshoz,kine...

Éber szedálás foghúzáshoz,kinek van ebben tapasztalata?

Figyelt kérdés
2023. febr. 17. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Ilyet miért kérnél? Sima lidokain érzéstelenítőt szoktak.
2023. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Nekem van. Fogászati asszisztens vagyok, tehát láttam is többször, és magam is kipróbáltam bölcsességfog műtéthez. Van intravénás, és sima tablettás megoldás, én utóbbiról tudok nyilatkozni. Ha nincs egészségügyi akadálya, akkor én ajánlom. Nem kockázatos dolog, ellenben nagyon hasznos. Leírni nehéz, hogy milyen volt. Nyilván mindenki másképp éli meg, én most a magam nevében fogok beszélni. Tudtam pontosan, hogy mi történik, mi van körülöttem, de semmi sem volt kellemetlen. Gyorsabban telt az idő, nem zavart, hogy matatnak, hogy feszeget, semmi aggodalom nem volt bennem. Értettem, hogy miket mond, láttam miket használ, de nem igazán érdekelt. Maximálisan bíztam a szájsebészemben, jól ismertem, és tisztában voltam az egésszel, egyszerűen nem akartam átélni a kellemetlenségeket. Nem görcsöltem rá, el tudtam magam engedni. Persze, ki lehet bírni simán lidocainnal is (amit persze adnak szedáláskor is) de ha van ilyen lehetőség, akkor miért ne élnél vele? Sok más országban kb alap komolyabb beavatkozásokhoz. És egyáltalán nem gondolom drágának. Pontos összeget nem fogok írni, mert ez nagyon változó. Ahol én csináltattam, ott két fog bódítással 100ezer alatt volt.
2023. febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2-dik válaszoló,én vidéken

élek ,és sajnos fel se ajanlottàk.Amiről te beszélsz,ez az éber szedáció?(egy fogászati klinikàn olvastam erről ,és ehhez elvileg nem kell aneszteziológus.)Elmesèled,pontosan ez hogy zajlik?

2023. febr. 17. 20:56
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Van az éber szedáció, aminek során intravénásan adagolnak egy szert, amíg szükséges. Ehhez aneszteziológus szükséges.

Van a bódítás, amitől én írtam. Ez semmi különös, egy órával a beavatkozás előtt oda kell menni, bevenni egy tablettát, ez kicsit elkábít, ezt az előző válaszomban kifejtettem. 1-2 óra és kimegy a hatása. Kísérő mind a két esetben kell. Ezt nem is fogják csak úgy felajánlani körzetesnél. Ehhez magán rendelés kell, ott megkapod, ha kifizeted. Ezt az opciót fel szokták tüntetni az oldalukon.

2023. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én magánorvoshoz járok es ajanlották fel.Soha.
2023. febr. 17. 23:09
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocs.Javitok.Nem ajanlották fel.
2023. febr. 17. 23:09
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Mivel ezzel nem minden magánrendelő foglalkozik, ezért persze hogy nem ajánlották fel. Olyan helyet kell keresni, akik külön csinálnak ilyet.
2023. febr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy írtam is, olyan helyet keress, ahol ez fel van tüntetve, mint opció. De ott sem fogják valószínűleg maguktól ajánlani, kéri kell.
2023. febr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudnátok konkrét fogorvost ajánlani aki ezt a boditasos opciót csinálja ?
2023. febr. 20. 17:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, tudok, csak az lehet, hogy hozzád képest az ország másik fele. Írd be googleba, hogy pl szeged bódításos/szedálásos fogászat, és lesz találat. Aztán hívd fel őket, hogy erről érdeklődnék, segíteni fognak.
2023. febr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!