Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek hogy ne feljek a...

Mit tegyek hogy ne feljek a fogorvosi kezelestol?

Figyelt kérdés
Rendbe kell tenni néhány fogamat és egyiket lehet hogy gyokerkezelni is!
2023. febr. 19. 19:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Semmit nem tudsz.Ez is beléd van klónozva .
2023. febr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Minél előbb mész, annál jobban jársz. Persze, nehéz megtenni az első lépést, de ha megvan az első kezelés, rá fogsz jönni, hogy egyáltalán nem olyan nagy dolog, mint gondoltad. Ha sokáig halogatod, akkor a komolyabb gondokat nehezebb, és sokszor kellemetlenebb megoldani. Van, aki korábbi rossz élmény miatt fél, ami érhető, de meg kell érteni, hogy nem minden fogorvos ugyan olyan. Illetve sokat fejlődtek az eszközök is az évek alatt. Felnőtt, felelősségteljes ember vagy, akinek fontos az egészsége, amihez a fogorvos is hozzá tartozik. Ahogy a pici gyerekek is kibírják, úgy te is ki fogod.
2023. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Semmit, félni fogsz tőle. De attól még szépen a kezedbe veszed a telefont holnap délelőtt, tárcsázod a fogorvosod számát, időpontot kérsz tőle, majd az adott időpontban beülsz a székbe. Belül félve, de kifelé ebből semmit sem mutatva hagyod, hogy elvégezze a szükséges kezelést.
2023. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Vegyèl be egy nyugtatót előtte.
2023. febr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat szerintem semmit. En evente jarok ellenorzesre, igy is gyulolom minden percet es rettegek tole. Sokszor pedig semmi se tortenik, meg csak fogkoleszedes se, mert nem kell, de akkor is felek.
2023. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én akinél legutóbb voltam, szépen lépésről lépésre elmagyarázta, hogy mit fog csinálni, mit fogok érezni stb. Ha te félsz a fogorvostól, akkor mindenképp ilyen orvost keress fel. Olyan megnyugtató hangon és lazán beszélt az orvos, hogy kezelés közben majdnem bealudtam.
2023. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Te csak félsz, én rettegek tőlük de nagyon sajnos. Rossz gyerekkori élmény az oka.
2023. febr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Aki azt írta, hogy nyugtatót vegyen be, azmeg is érdemelne egy fej lövést, ha normális és hasznos információt nem tudsz adni ne is segíts. Mert ezzel csak ártasz neki. Semmilyen gyógyszert nem szabadna bevenni előtte főleg nem effélét. Ráadásul az csak nyugtatja, nem fogja a félelmet kikódolni belőle.


Amit tehetsz, hogy elmész, semmi mást. Itt vagyok én, előző héten rakattam helyre én is a fogaimat, húztak egyet semennyire nem fájt, miután kiment az érzéstelenítő kellemetlen volt, de kibírható. Na de a fúrás az kegyetlen, főleg ha nem rágó fog, és érinti a belet. De egy hét után boldog vagyok, mert túl estem rajta, és tanultam belőle, nem hanyagolom el őket, és évente elmegyek innentől kezdve.


Gyökérkezelés fájdalmas volt, de ki lehetet bírni, ott is inkább a fúrás volt a rossz, hogy olyan mélyre kellett fúrni. De ha ezt kibírod, akkor évekig használni tudod majd a fogad legalább.


Szóval ne félj, ő is azért van, hogy neked jobb legyen. Nyugodtan menj el, én örülök, hogy végül így döntöttem.


Hajrá, és kitartást.

2023. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Neked kène fejlövés, te idióta. Én is úgy járok fogorvoshoz, hogy beveszek előtte nyugtatót. A te válaszod nagyon hasznos ám, "menj el és ne fèlj" :D
2023. febr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
21%
Gondolom mert mindenki tart otthon nyugtatót, mert egy pancser vagy, és nyugtatózod magad és azt gondolod ettől ki kerülsz a mélypontból ahol éppen csücsülsz, arról csak te tehetsz. Ne, hogy már egy fogorvosi kezelésre nyugtatóval a szádban keljen beülni ez már abszurd. Gondolom le is vagy százalékolva, mert ha egy ilyen helyre így mész el, akkot társaságban utoljára akkor voltál mikor kibújtál anyád méhéből.
2023. febr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!