Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit érdemes inni, hogy kímélje...

Mit érdemes inni, hogy kíméljem a fogzománcom?

Figyelt kérdés

Ma voltam fogorvosnál és elvileg részben veszítettem a zománcból. Jó lenne a további kopást elkerülni.


Sok kávét és cukormentes kólát iszok. Elvileg ezek a fő okok. Mondta, hogy a kólát szívószállal igyam.

A kérdés az, mi más tudok inni ami finom, NEM cukros és NEM savas?


Pl a kalória-mentes (ergó cukormentes) gyümölcslevek ártalmasak?


A kávét csökkentve megtartom, a tea nem nekem való sajnos.


(Nyilván iszok vizet is)



2023. febr. 23. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Víz, szénsavmentes ízesített víz (ebből is van cukormentes stb.).
2023. febr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Próbáld ki ezt:

[link]


Nekem fogszabályzáson sértették fel a fogzománcomat.

2023. febr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vizet. Kávé után is öblögess vízzel
2023. febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szénsavmentes ásványvíz.


Vagy próbáld ki ezt a fogkrémet:

[link]

2023. febr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 petraa07 ***** válasza:
74%
Ahogy fent is írták, mentes víz a legjobb. Kerülni kell a szénsavas, és savas üdítőket és ételeket is. (narancs,mandarin...) Sajnos az elveszített zománc már nem "pótolható" de a további károsodás megelőzhető. Ajánlom az Elmex termékeket. Drága de nagyon hatékony.
2023. febr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 petraa07 ***** válasza:
100%
A gyümölcslevek is ártalmasak,mert az is savas. Hiába iszol pl, barack levét, az is savas.
2023. febr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Gyümölcslé: Én nem frissen facsart lére gondolok, hanem ilyen dobozosra.


[link]


Ezekből is csak a cukor/kalóriamentes változatra.

Vagy az is roncsoló hatású?

2023. febr. 25. 17:09
 8/10 petraa07 ***** válasza:
100%
Igen az sajnos. Annyit lehet tenni h azt is szívószállal fogyasztod.Ez azért is jó mert maga a gyümilé nm találkozik közvetlenül a fogakkal és nem tölt annyi időt a szájban sem, így tehát szinte azonnal lenyeled. Ha simán iszik az üvegből, pohárból akkor közvetlenül egyből találkozik az innivalót a front fogakkal majd a szájüreggel és utána nyeljük le.
2023. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 petraa07 ***** válasza:
100%
Olvasd el a hátulján "citromsavat tartalmaz" szinte minden dobozos üdítő a gyümölcsök eleve savasak. Így igen a sima dobozos akár cukormentes akár nem az.
2023. febr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xp ali ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy cukormentes gyümölcslé. Nem is az van ráírva, hanem h hozzáadott cukrot nem tartalmaz. És ráadásul a gyümilevek mindig savasak. mi segít, hogy nem egész nap iszogatsz meg nassolgatsz, mert akkor konstans savas pH van a szádban. Étkezések között csak vizet szabad inni, enni-inni naponta 3x bármit lehet. Reggel a reggeli után moss fogat, és semmiképpen se fehérítő meg extra tisztító fogkrémmel, akkor délig elvileg jó vagy. Ebéd után öblítsd ki a szád. Este fogmosás után használj fogköztisztító kefét.
2023. márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!