Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félig letört fog amalgámmal...

Félig letört fog amalgámmal kiegészítve. Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

A mai nap kaptam egy amalgám tömést az egyik fogamra, ami már le volt törve, régebben is amalgámból kiegészítve, de ma újra megcsinálta a fogorvos. Esztétikailag elég csúnyán néz ki oldalról, ha kinyitom a szám, és akárhogy is, de higany. Te mit tennél ha neked lenne?

Cirkon koronában gondolkodok, igaz 80.000 körül van az ára, de még mindig szebb lenne. Kihúzatni azért még nem kéne, mert nincs baj a foggal.

Tippek, ötletek?



2023. febr. 28. 10:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Örlőfogról van szó lent.
2023. febr. 28. 10:54
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem esztétikai töméssel pótolták ki, amikor letört, elég sokáig bírta.

Ha van rá keret, akkor mindenképpen a koronát válaszd, mert az védi is a fogat. Az ilyen törött, kipótolt fogak már könnyebben sérülnek.

2023. febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amalgánt ma már színte nem is használnak.
2023. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyre kevésbé, de még mindig igen.
2023. febr. 28. 11:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Fémkerámia koronát is választhatsz, az általában olcsóbb, mint a cirkon, és nem sok különbség van kinézetben. A fognyaknál látszhat egy ici-pici a fémből, amúgy porcelán a külseje. Ha államiban csináltatod, akkor talán 40 ezer körül van. Vagy nekem félig letört fogat pótoltak inlay-jel, az egy fogtechnikus által elkészített fehér tömés, úgy ragasztják be, mint a koronát. 60 ezer volt kb., ez magánfogászati ár.
2023. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5: Azért a fémkerámia és cirkon között nemcsak esztétikai különbség van. A fém sokkal jobban irritálja és sorvaszthatja a fogínyt, ezért is látszik egy idő után ki a fém.


Kérdező: Ha már belevágsz, akkor csináltasd meg cirkonból. Az jelenleg a legmodernebb és legkíméletesebb. És utána kevesebb gond lesz vele.

2023. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is a cirkonnál maradok, ha belekezdek.
2023. febr. 28. 13:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy mit tennék, az attól is függ, hogy mire van lehetőség és itt nem csak a pénzre gondolok. Van az amalgámnak indikációs területe és egyáltalán nem egyenlő a kompozit (esztétikus) tömőanyagokéval. Utóbbinak sokkal kisebb a teherbírása, vannak olyan üregek, ahol anno még boldogan be lehetett rakni egy amalgám tömést és élt vele a páciens évtizedeket, most ugyanilyen helyzetben önmagában a kompozit tömés kevés, betét, vagy méginkább korona javallott. Tehát el kell menni és meg kell kérdezni, hogy mit ajánl az orvos, ha zavar az amalgám.
2023. febr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy másik orvost. Az amalgám nonszensz, nem is értem.
2023. márc. 1. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!