Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört fog, mi ilyenkor a teendő?

Letört fog, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elestem betonon és sajnos pont az egyik legelső fogam alja letört. Kis darab, de látható. Még aznap elmentem vele fogorvoshoz. Akkor még nagyon érzékeny volt, ezért a fogorvos azt mondta, hogy várjunk 3 hónapot a kipótolással. Mostanra már nem fáj egyáltalán, és már csak nagyon kicsit érzékeny, egyszóval sokkal jobb. Egy a szakmában dolgozó ismerősöm viszont azt mondta, hogy szerinte ezt a fogat azonnal ki kellett volna pótolni, és nem szabad vele annyi időt várni. Mit kellene tennem? Menjek el egy másik orvoshoz és pótoltassam ki, vagy várjak 3 hónapot, ahogy az első mondta?

2021. szept. 5. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
A gyulladásnak el kell múlnia, addig nem fogja tudni pótolni. Azt nem tudom ez mennyi idő, de ha ezt mondta, akkor ennyi.
2021. szept. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy másik orvoshoz és pótoltasd ki.
2021. szept. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Miert kene varni?
2021. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kiskoromban ugyanúgy egy kis darabka tört le az első fogamról és a fogorvos még aznap megcsinálta. Nem kellett várni. Szerintem csináltasd meg mással.
2021. szept. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A balesetes fogaknál mindig egyénileg kell elbírálni a helyzetet, az alapján amit közvetlenül a baleset után lát a fogorvos. Ha az ütés miatt fennáll a fogbél vagy a gyökércsúcsból kilépő ideg sérülésének veszélye, akkor nem szabad azonnal visszaépíteni harapásba a fogat, mert a nyomástól elszakadhat az ideg és elhal a fog. Az érzékenység például pont egy erre utaló tünet, ilyenkor jobb nem piszkálni és hagyni hogy előbb magától meggyógyuljon.


Bizonyos esetekben viszont előfordul, hogy a metszőfogak nincsenek érintkezésben az alsó metszőkkel. Ilyen például a nyitott harapás, ami gyakori gyerekkorban vagy az előtörésben lévő metszők törése. Ilyen esetekben akár azonnal meg lehet csinálni a felépítést.

2021. szept. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsónak: nem érnek össze az alsó és felső metszőfogaim egyáltalán.


Tegnap voltam egy másik fogorvosnál, és kipótolta :) Köszönöm a segítséget.

2021. szept. 7. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!