Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül hidat csináltat...

Mennyibe kerül hidat csináltatni egy fog helyett?

Figyelt kérdés
Még nem tudják, hogy kell-e csiszolni csontot (ilyesmit mondtak).
2023. febr. 28. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát csontot nem hinném, hogy csiszolni kell, nem is egészen értem, hogy ez mit takar. A kérdést sem teljesen értem, most egy fog hiány van, és híd, vagy implantátum között kellene dönteni? Ha híd, az hány tagú? Ezeket a rendelőben kell megbeszélni, az orvossal. Egyrészt, úgy érzem nem teljesen érted a kezelési tervet, tehát nem jól mondták el. Kérdezz nyugodtan tőlük, ez a dolguk. Másrészt azért, mert minden orvos, és minden tecnika más árakon dolgozik. Ennyiből kb se lehet tippelni. Egy darab implantátum 150+ kezdődik, a hidat tagonként szokták számolni, attól függ, mennyi kell, milyen anyagból, mennyiért dolgozik az orvos, mennyiért a technika.
2023. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egy fog a bajos, tehát csak egy kellene. Elvileg egy helyett is lehet híd, mert azt mondták.

A hölgy teljesen mást képzeltetett el velem, mint ami történni fog.

Azt mondta, hogy ha kijön a dog, akkor egyből vissza is rakják az implantátumot, nagyon úgy nézett ki, mint aki már húzta volna, csak elkezdtünk beszélgetni a lehetőségekről és ma mondták, hogy igazából majd két hónap múlva lesz belőle valami.

A félig meglévő fogamhoz nem is nyúltak. Annyit mondtak, hogy ha majd esetleg fájna, akkor menjek vissza és kiszedik az ideget belőle (de azt miért nem csinálták meg most, hogy ne legyen esélye ennek?). Két hónap múlva fogják csak kihúzni, betenni a csavaros izét és kb megint egy hónappal később lesz kész. O.o

Nem gondoltam, hogy ez ilyen hosszú lesz, és félek, hogy esetleg fájni fog addig vagy valami...


A hídon csak gondolkodtam, mert az olcsóbb, de pótlás lesz inkább.

2023. márc. 1. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!