Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bemerjem így vállalni a...

Bemerjem így vállalni a fogszabályozást?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi, hogy minden igaz március végén mennék első konzultációra, és hát nem tudom, mi legyen, mert akit adott a doktornő, semmit nem találok róla, se egy weboldal, se semmi, de még a nevét se láttom, ha beírok valamit.


Állítólag, az egyik városbeli fogorvosnak ismerőse, akivel együtt dolgozik, de semmit az év világon nem találok róla. És, ha már egy hallom pénzt kibaszok, rá és nem is úgy kezel, ahogy kéne akkor nem megyek semmire vele, nagyon félek, és az első konzultáció us ráadásul fizetős.


Bevállalnátok, vagy keressek mást? Biztos van a konzultáció is vagy 30-40 ezer, szóval eléggé bizalmatlan vagyok így.


Mivan, ha úgy kezeli, ahogy nem us kéne, vagy csak simán, valamit elront? Félek tényleg.


Ráadásul a tömött fogam is érzékeny a hidegre, a másik is, de azmeg ha keményre harapok hirtelen az úgy us fáj.


2023. márc. 9. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát azért egy konzultáció nem 30-40 ezer. Felnőttként mindenhol fizetős lesz, szóval ha nem akarsz a megadott helyre menni, akkor válassz egy neket tetszőt. Vagy ha úgy érzed, adj neki egy esélyt. Első alkalommal kb semmi sem fog történni, csak megnéz, és elmondja nagy vonalakban amit gondol. Lesz alkalmad átgondolni, ha nem szimpatikus, mész máshoz.
2023. márc. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább keress egy jó orvost!

Mi először egy szar orvoshoz mentünk (ráadásul két gyerekkel), évekig jártunk (több százezer forinttal), mindig sikerült úgy előadnia magát, hogy a kezelés úgy van jól, ahogy van, mi meg mivel ismerős ajánlotta, hittünk neki.

Aztán elmentünk egy másik orvoshoz tömésre, aki lecseszett, hogy miért nincs még a gyereknek szabályozva a foga. Az átküldött minket egy jó orvoshoz, aki utána végre normálisan megcsinálta.

2023. márc. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Osztom a második válaszoló véleményét, barátnőm eljárt fogszabályozásra, teljesen elcseszték a fogát egy halom pénzért. Jó, megbízható orvost keress.
2023. márc. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De a környéken ők vannak, vagy is ő se a környéken van, de őt mondták. Aki egy másik városban van, arra azt mondták panasz van rá. De ő róla semmit nem látok, de lehet elmegyek és ha úgy áll hozzám, és látom, hogy mindent tud, és mond olyat, akkor szerintem bevállalom, ha rossz lesz, akkor meg átmegyek másikhoz.
2023. márc. 9. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosként én eleve mindig javaslom is, hogy legalább 2 szakember véleményét kérdezzék meg, mivel mindenkinek más a profilja, máshonnan közelíti meg ugyanazt a problémakört, így el tudod dönteni, hogy hozzád melyik áll legközelebb. Nem tudom persze nálad mi az anomália és hogyan kezelhető, de a példa kedvéért leírom, hogy lehet az egyik orvosnál mindenképpen fogat is húznának, hogy helyet nyerjenek, a másik olyan készüléket adna, amivel ez nem szükséges, de cserébe addig nehezen beszélsz és lehet komoly fájdalmaid is lennének, míg a 3. egy egyszerű Invisalign rendszerrel is megoldaná a számodra legordítóbb problémát. Mindegyiknek van előnye hátránya, például utóbbinál nagyon lényeges, hogy egy pedáns, megbizható ember legyen a páciens, aki komolyan veszi, hogy napi 20 órát akkor is hordani kell, ha öregasszonyok potyognak az égből. Ha te tudod, hogy ez neked lehet problémás, mert kicsit trehányabb, feledékenyebb típus vagy, akkor érdemes másban gondolkodni. Ez csak példa volt, de legyünk őszinték, felnőtt korban egy ilyen kezelés mindennel együtt fél millió forint körül van, akár több is lehet. Ekkora összegnél az a pár tízezer forint többletköltség, amivel egy másodvélemény jár, nem annyira releváns.

Sok esetben nem azért sikertelen a kezelés, mert rossz az orvos, hanem az adott profil nem passzol a beteg személyiségéhez. Persze ehhez kell komoly önismeret is. Anno egyetemen, mikor fogszabályozást tanultunk, olyan anamnézises lapunk volt, ahol lényeges kérdések voltak a páciens szorgalmára vonatkozóan és külön felhívták a figyelmünket, hogy ha az illető nem jó tanuló, semmit nem szeret csinálni, saját bevallása szerint sem magától van itt, hanem az anyja cipelte el, akkor ne nagyon gondolkodjunk olyan megoldásokban (ha van rá mód persze), ami a páciens hozzáállására épít.

2023. márc. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, utolsó főleg neked.


Én nagyon rég óta szeretnék fogszabályzót, mert elég furcsa az arc formám is miatta, felső ajkam kijebb áll mint kéne neki sajnos. És így oldalról is meg szemből us furcsa az arcom, azt hiszem előreharapás, lehet ez. Sokat fáj a fogam és romlanak, és azt gondolom ez miatt lehet, mert valami rendellenesség áll a háttérben.


Ráadásul szerintem nem tudom, rendesen a fogaimat se össze zárni, csak ha akarom.


Azt semmiképp nem lehet mondani, hogy nem tartanám be amit előírnak, vagy éppen nem követném azt amit a fogorvos mond, mert most is több mint egy hétig mentem mindennap, hogy fúrja őket, és rakja helyre őket, mert már tudom, hogy nagy szükség van rá.


Esetleg, ha nem tiszteletlenség, küldhetek képet róla, hogy hogy néz ki, mert akkor lenne egy viszonyítási alapom, ahhoz, hogy mire is kéne figyelni, mikor majd megyek hozzá. Mert ha esetleg, Ön mást mondana mint a másik fogorvos, akkor tudom mi az amire figyelni kell.


Valamit elfelejtettem, és kicsit rosszul is fogalmaztam ezért elnézést, kicsit siettem, válaszát előre is köszönöm.

2023. márc. 11. 15:45
 7/7 anonim ***** válasza:
fb fogszabalyzos csoport! en nem vallalnam be ilyen keretek kozt, amit irtal, inkabb valasztanek egy olyat akirol velemeny van pro es esetleg kis kontra, akinek latod az eredmenyeit stb. pitts21 keszulekem van es pesten az optimumban csinaltak, nem mentem mashova, lattam az orvos eredmenyeit, tobb ismerosmnek csodat csinalt, szoval nem volt kerdes hogy hozza megyek en is. mivel cka 1-2 millios kezelesrol es hosszabb procedurarol van szo, mindenkepp nezz szet az emlitett csoportban es menj el legalabb 2 orvoshoz. fizetos a konzi, viszont az optimumban beszamitjak a kezeles araba, ha oket valasztod.
2023. márc. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!